Głowica AUM uszkodzenie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zbychu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 07, 2019 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf 4
Silnik: AUM

Głowica AUM uszkodzenie

Post autor: zbychu87 » wt lis 30, 2021 20:24

Witam, mam pytanie do osób znających się na głowicach i próśb o poradę. Oddałem glowice do zakładu na naprawę po zakupie (wymiana prowadnic na zaworach wydechowych, frezowanie gniazd oraz wymianę uszczelniaczy). Dzisiaj rano odebrałem glowice i po południu zacząłem składać, niestety podczas wkładania sruba zauważyłem że glowica została uszkodzona na mocowaniu wałka ssącego od strony łańcucha brakuje kawałka. Dzwoniłem do zakładu i usłyszałem od właściciela ze nic nie wie na temat uszkodzenia i że przez tel nie jest w stanie nic mi powiedzieć. Jutro jadę z glowica lecz chciałem zapytać czy takie uszkodzenie całkowici dyskwalifikuje głowice. Za wszelkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam. ObrazekObrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Głowica AUM uszkodzenie

Post autor: muszkatobiasz » wt lis 30, 2021 22:37

można to pospawać i naprawić tak jak nówka a jeśli przychodzi tam panewka to bym to zostawił jak jest ewentualnie dał klej do aluminium



zbychu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 07, 2019 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf 4
Silnik: AUM

Re: Głowica AUM uszkodzenie

Post autor: zbychu87 » wt lis 30, 2021 23:00

Przy wałkach rozrzadu nie mam panewek.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Głowica AUM uszkodzenie

Post autor: muszkatobiasz » wt lis 30, 2021 23:15

dobrze by to było pospawać i obrobić na pewno brak tego elementu nie spowoduje jakiś większych kłopotów ale będzie częściowo zrywać film olejowy i kiedyś co0ś tam może się wydarzyć ale nie musi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości