Skrzynia automat problem z biegami po trasie i elektryką [1.6 8v 2000]

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fataz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 12, 2021 17:14

Skrzynia automat problem z biegami po trasie i elektryką [1.6 8v 2000]

Post autor: Fataz » pn mar 29, 2021 19:21

Witam brać po latach nieobecności. Nastał czas żeby znowu zawitać w szeregi VW. Tym razem padło na Mk4 w automacie motor 1.6 8V rocznik 2000. Wyhaczyłem takowe trochę daleko od domu. Pojechałem obejrzałem, przejechałem sie, dobra zabieram. Przejażdżka testowa to max 5 km może żeby sprawdzić przyśpieszenie i zmianę biegów i hamulce, działa jak należy. Reszta elektrycznie też. Czas w drogę. Jechało się 95% po S5 i A2 do domu. W pewnym momencie przestały działać szyby elektryczne, była lekko uchylona udało się domknąć lecz później już nie dało się otworzyć i to żadne z czterech. Nie działało też ani oświetlenie wewnętrzne, lusterka, centralny. Dobra może bezpiecznik sprawdzi się w domu. I teraz konkretniej co z biegami. Nie wiem czy MK4 tak mają z wersją czterobiegową skrzyni że przy 100 km/h obroty to 3000 ! Trochę słabo. Problem się pojawił w momencie zjazdu z estakady tj noga z gazu i auto samo wytracało pęd, Zaskoczyła mnie redukcja z 4 na 3 dość mocno jak na pozycji D. Normalnie takie hamowanie silnikiem to jest na pozycjach 1-2-3 . Generalnie z 3 na 2 też tak zredukował. No nic resztę już wyhamowałem przed światłami i 1 też tak weszła z 2 z rykiem silnika. Zielone start i problem bo skrzynia nie zmienia dopiero powyżej 3500 obrotów jak się puści nogę z pedału gazu. Podobnie z 2 na 3, a 4 już nie wbił nawet powyżej 3500 RPM. Podjechałem od razu do warsztatu który dłubie w VW różnej maści. Przejechał się i sam stwierdził że w pozycji D ta skrzynia nie powinna się tak zachowywać. Auto zostało na kilka godzin żeby wymienić olej i filtr. Akurat na miejscu miał i jedno i drugie. Po wymianie sytuacja nie zmieniła się. Dalej występuje ten sam problem bez względu czy rozgrzane auto czy zimne. W pozycji shiftera 2 i 3 jest podobnie trzeba kręcić powyżej 3000 żeby zmienił z 2 na 3. Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim ?

Co do elektryki to przekopałem forum zrobiłem to co znalazłem wiadomo bezpiecznik najpierw i potem dalej przekaźniki i w końcu rozbiórka paneli żeby szukać po kablach, Niestety nie wykopałem babola w postaci spalonych przerwanych przewodów itp. Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam



Fataz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 12, 2021 17:14

Re: Skrzynia automat problem z biegami po trasie i elektryką [1.6 8v 2000]

Post autor: Fataz » pt kwie 02, 2021 22:06

EDIT. Ogarnięte co nieco.

1 - skrzynia błąd czujnika prędkości (G68) zamówiłem dwa bo skrzynia ma dwa takowe i w zależności który siądzie różne są objawy
2 - reszta po za regulacją lusterek to moduł komfortu - zimne luty. Poprawione wszystkie.

Co jeszcze pokazał v-scan: - 17526 lambda 2 (jutro będę pod autem ogarnę co tam się dzieje z kablami ale na zaś górna i dolna sonda jest taka sama ?
- 17701 termostat - zamówiłem nowy bo ten z tym czujnikiem wygląda tragicznie.
- 00787 klima czujnik temperatury - już wiem że siedzi pod filtrem kabinowym też jutro zaglądnę
- 00792 klima czujnik ciśnienia (F129) dzisiaj poczytałem jak to sprawdzić czy czujnik czy kabelki trafiło gdzieś
- 00778 czujnik kąta skrętu
- 01423 czujnik przyśpieszenia bocznego
- 01222 czujnik zderzenia dla poduszki bocznej pasażera
- 00588 zapalnik poduszki powietrznej kierowcy (brzmi groźnie ;) )
- 00589 zapalnik poduszki powietrznej pasażera
- 00562 czujnik temperatury/poziomu oleju


Zasadniczo po wykasowaniu wszystkich błędów wróciło zaledwie cztery z nich. Skrzynia do momentu kiedy się nie rozgrzeje działa poprawnie. Po nagrzaniu świruje czujnik G68. Temat mi znany z zupełnie innego auta (Pontiac trans sport V6 3.8) gdzie po nagrzaniu silnika świrował zapłon. Siadał czujnik położenia wału który działa identycznie jak ten w tej skrzyni golfa

Co do regulacji lusterek na zasilaniu joya zamiast 12v mam jakieś 5v. Jakieś sugestie ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości