Problem z biegami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domek147
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 27, 2020 09:19

Problem z biegami

Post autor: domek147 » sob cze 27, 2020 09:47

Witam. Po wypadku mój golf ma problemy z biegami. A mianowicie wszystkie biegi wchodzą troche lepiej trochę gorzej ale galka biegów ma ogromny luz. Można ja tak jakby kręcić w kółko I biegi nie wpadają tylko ,,wchodzą,, to samo jest jak z biegu zrzucam to nie odbija z automatu na środek. 5bieg jest tak jakby bardzo daleko tzn na Maxa w prawo aż słychać stuknkecie lewarka. Próbowałem regulować linki to gubily mi się tylko biegi A problem ogromnego luzu był cały czas. Tak jakby brakuje jakiejś sprężyny która by to wszystko trzymała. Skrzynia I dwumas ok. Czy jest to jakiś napinacz czy wybierak czy trzeba całe nowe linki? Byłem oczywiście w kilku warsztatach ale nic nie udało się osiągnąć. Proszę o odpowiedź I ewentualne pytania to odpowiem bardziej konkretnie:) pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Problem z biegami

Post autor: muszkatobiasz » ndz cze 28, 2020 23:14

napisz jaki silnik jaki rok



domek147
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 27, 2020 09:19

Re: Problem z biegami

Post autor: domek147 » sob lip 04, 2020 12:37

99r 1.9tdi ahf ObrazekObrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Problem z biegami

Post autor: muszkatobiasz » sob lip 04, 2020 23:58

przesmaruj ten sworzeń bolec co jest na skrzyni biegów góra dół i wyreguluj linki od wybieraka jak to się robi znajdziesz na forum



igro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 07:40

Re: Problem z biegami

Post autor: igro » ndz lip 05, 2020 12:07

Niestety skrzynia biegów to dosyć delikatny element i w takiej sytuacji o której piszesz, moze odmówić posłuszeństwa.
Najlepiej sprawdzić u jakiegoś dobrego mechnika, aby postawił diagnozę. Tutaj proponuję jak coś jeszcze sprawdzić: https://fixmycar.pl/warsztat/11-auto-service-wajda
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2020 10:05 przez igro, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z biegami

Post autor: wesol » ndz lip 05, 2020 14:36

Może być tak że lewarek też jest wysmigany skoro piszesz że są luzy. Gałka luźno we wszystkie strony. Druga sprawa że na skrzyni rozkręcając cały mechanizm a zostawiając ów pręt o którym kolega wspomniał to właśnie on powinno się wpierw obficie poczęstować oliwą i rozruszać. Tam jest takie łożysko które się zaciera. Potem troszkę smaru na cały mechanizm. Widać że tam na samą ta przekładnie to nie żałowałes smaru. Linki też oliwą warto potraktować tak jak mechanizm pod gałka zmiany biegów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości