Zgrzyt wbijania jedynki tylko podczas jazdy(toczenia)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rothejro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 12:21
Auto: Bora 1.6 8v
Silnik: AKL

Zgrzyt wbijania jedynki tylko podczas jazdy(toczenia)

Post autor: rothejro » śr maja 06, 2020 00:12

Witam,
Trochę czasu już spędziłem na czytaniu forów, tematów. Jednak nigdzie nie znalazłem osoby borykającą się z podobnym problemem. Najlepsze porady powiązane z problematyką - wymienić sprzęgło albo wymienić olej w skrzyni. Stawiam to jako ewentualność i chciałbym poznać wasze zdanie ;) Może rzucicie coś ciekawego.

Więc. Podczas jazdy mam problem z wrzuceniem tylko pierwszego biegu objawiający się poprzez zgrzyt. Z każdym razem podczas redukcji do jedynki jestem zmuszony zatrzymać samochód i wtedy wrzucić. Wszystkie inne biegi działają w należyty sposób - czy w górę od jedynki, czy w dół aż do jedynki. Kwestia ta nie nastała z dnia na dzień, a zakupiłem samochód na początku 2019 i do tej pory borykam się z problemem.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zgrzyt wbijania jedynki tylko podczas jazdy(toczenia)

Post autor: marcin7x5 » śr maja 06, 2020 18:26

Każde zgrzyty przy wyrzucaniu biegu to efekt nie wyrównania prędkości obrotowej wałków na których osadzone są dane koła zębate. Jest to efektem albo nie w pełni rozlączanego napędu skrzyni biegów czyli tu wina docisku sprzęgła lub tego co nim steruje lub winnym jest synchronizator danego biegu/koła zębatego który ma za zadanie wyrównać prędkości obrotowe zazębianych kół.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości