OBD - zawór EGR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

OBD - zawór EGR

Post autor: GrubyKN » wt mar 31, 2020 10:08

Witam, byłem podpiąć golfika pod komputer i wszystko ładnie, poza 3 wtryskiem 1 do reszty 0.25 oraz zaworem EGR 'zablokowany' na powinien dawać 650, a daje 200, ciągle zaniża. Wyskoczył jeszcze błąd v71 z jakąś klapa od klimy - gdzie mogę ją znaleźć?

Mówię ok, wyczyszcze jak wrócę do domu, wracam podnoszę maskę a tam brak zaworu? W jego miejsce wstawiona rurka, w wężyku w oplocie 'korek', a drugi bez zaślepki wisi

Czy w takiej sytuacji komputer nie powinien pokazywać w ogóle 0? Czy gdzieś lewe powietrze np dostaje? Jest też lekkie szarpanie przy 1800-1900 obrotach jakby nie dostawał odpowiedniej mieszanki (czy tak też mogę powiedzieć w dieslu?) Choć to też może być spowodowane wtryskiem, na początek czarodziejski płyn liquid moly do czyszczenia, potem dalej pójdziemy.

1) kupić zawór EGR i założyć
2) zatkać drugi wężyk z oplotu
3) rozebrać i wyczyścić kolektor(może przed ta operacja nie ruszyli nic i mały przepływ jest?)

?



GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

Re: OBD - zawór EGR

Post autor: GrubyKN » ndz kwie 05, 2020 11:45

Wyczytałem że również przepływomierz może być odpowiedzialny za 'przytkanie' przepływu - czy to prawda? Dam radę wyczyścić jakimś nitro czymś, czy kupić sprej dedykowany?

Kupiłem zawór EGR, rurkę oraz uszczelki, oring jeszcze idzie. Czy mógłby ktoś jakiś schemat tych wężyków z podcisnienem podać? Lub z którego zaworu wężyk idzie do klapy gaszącej? Mam 3, lewo prawo oraz środek podszybia, wężyki idą z środkowego i lewego. (Patrząc od przodu samochodu)

Silnik ajm



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: OBD - zawór EGR

Post autor: wesol » ndz kwie 05, 2020 12:12

Kolego a egr w 1.9 TDI pd to już książki można pisać. Proszę poszukaj poczytaj bo już widzę że w koszty się nie tyle co pakujesz co już wpakowales.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości