Masło maslo i jeszcze raz masło

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Iveeerson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 02, 2020 13:34

Masło maslo i jeszcze raz masło

Post autor: Iveeerson » wt mar 03, 2020 14:53

Witam panowie szybkie pytanie. Kupiłem żonie VW New beetle z silnikiem 2.0 AQY z autka jesteśmy bardzo zadowoleni natomiast gdy chciałem dolać oleju pod korkiem ukazał się horror cały uwalony w maśle, odma także, weżyk z odmy do dolotu praktycznie zapchany... Płyn nie ucieka jest czysty. A więc tak wyczyściłem al po około tygodniu to samo co prawda pod korkiem było ok ale wężyk z odmy do dolotu zawalony prawie cały.... Wymieniłem olej na Valvoline po wymianie następnego dnia pojechałem nim do pracy 23km po 10 godzinach pracy znów 23km do domu, w powrotnej drodze przytrzymałem go tak na 4tys obrotów oczywiście nie całą trase ale tak ok 7-8 km. Po przyjeździe do domu sprawdzam korek a tam na nowo masło co prawda dużo jaśniejsze bo prawie białe... Sprawdziłem również przewód odmy a on praktycznie letni wchodzący w chłodny.... Czy to jest przyczyną powstawania masła??? Dodam że ogrzewanie działa dobrze szybko leci ciepłe powietrze, po za tym nie ma żadnych innych problemów nie dymi odpala ciepły zimny ma moc itp... Proszę o porady



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Masło maslo i jeszcze raz masło

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 04, 2020 00:46

możliwe że aut robiło krótkie odcinki i jest wilgoć w silniku a to dopiero wyjdzie przy długiej trasie. skoro płynu nie ubywa nie ma co się martwić wycierać to co jakiś czas i jak przyjdzie lato powinno to zniknąć



Awatar użytkownika
wojooo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 13:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf 4 1.6
Silnik: AKL

Re: Masło maslo i jeszcze raz masło

Post autor: wojooo » śr mar 04, 2020 19:17

Częsty przypadek, również mam problemy z masełkiem,ale inaczej nie da się tego pozbyć jak przez robienie dłuższych przejazdów.



julass1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw maja 30, 2013 17:33

Re: Masło maslo i jeszcze raz masło

Post autor: julass1 » ndz maja 10, 2020 18:28

Mam to samo. Na jesień i zimè zaślepiami otwór przy rurze do przepustnicy , a od odmy zakładam dodatkowy przewód i wyprowadzam go pod silnik gdzie masło sobie skapuje. Na lato masła nie mam i na przegląd zakładam orginalny wąż .Mam ten sam silnik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości