Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dariuszn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 17, 2017 20:42

Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Post autor: dariuszn » pn gru 23, 2019 20:52

Dzień dobry,

po rozwiązaniu poprzednich problemów pojawił się nowy. Problemy z odpaleniem na benzynie. Rano i po kilkunastu godzinach postoju samochód można uruchomić bez problemu. Jednak po kilku minutowym postoju jak i kilku godzinach postoju (1-3h) są czasem problemy z odpaleniem. Objawiają się brakiem możliwości odpalenia, silnik zaskoczy i zgaśnie. Odpali ale obroty są na poziomie 500 i czuć złą pracę silnika. Dodawanie gazu pomaga lub powoduje gaśnięcie. Problem nie występuje gdy silnik zostawię włączony na kilka godzin aby się dobrze rozgrzał (spalanie podawane przez komputer wskazuje wtedy od 55l w górę).

Na LPG problem nie występuje. Wszystko działa poprawnie. Mam wyłączony "ciepły start". Jednak podczas pracy na LPG wyłączyłem instalację to silnik zgasł. Co nigdy się nie działo. Wcześniej płynnie przechodził na Pb. Rano podczas otwierania drzwi albo JA nie słyszę pompy paliwa, a jak już ją usłyszę to praca jest jakby przerywana/nierówna.

W którą stronę iść? Czujnik ciśnienia paliwa, przekaźnik pompy, pompa? Jedyny błąd który pojawia się bardzo rzadko to P0172.

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Darek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Post autor: marcin7x5 » wt gru 24, 2019 22:43

W momencie kiedy jest problem z odpaleniem i niskimi obrotami silnika sprawdź jak masz możliwość jaką temperaturę widzi ecu silnika. Lub odepnij wtyczkę z czujnika temperatury płynu chłodzącego.



dariuszn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 17, 2017 20:42

Re: Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Post autor: dariuszn » sob gru 28, 2019 21:47

Czujnik temperatury pokazuje na zimno 0 i 1 stopień (przy 1 stopniu C na zewnątrz) oraz 78 i 79 stopni po rozgrzaniu silnika. Zmieniłem ustawienie instalacji gazowej na "ciepły start" i na rozgrzanym silniku po chwili od odpalenia wszystkie problemy znikają. Zauważyłem jednak, że jak jest 1-2 stopnie na zewnątrz pompę paliwa słychać zdecydowanie częściej i wyraźniej. Jednak dźwięk nie jest idealny ale jakby lekko przerywany.



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Post autor: myszazro » ndz gru 29, 2019 09:54

Sprawdź czy jesteś ciśnienie gazu po paru godzinach w wężu idącym do wtryskiwaczy lpg



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Post autor: wesol » ndz gru 29, 2019 11:16

Odpal auto, przełącz na gaz. Zakrec zawór na butli gazowej. Zostaw silnik by wypalił gaz z przewodów gazowych-sam zgaśnie. Przełącz na benzynę i testuj wtedy czy są problemy z odpalaniem w tych okolicznościach jak podawales.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dariuszn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 17, 2017 20:42

Re: Problem z uruchomieniem na benzynie - AXP 1.4 16V

Post autor: dariuszn » śr sty 15, 2020 21:30

Witam,

po wymianie pompy paliwa problemy ustąpiły. Ale wyświetlany jest bardzo często błąd P0172. Dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnie nowego problemu założyłem już nowy temat.

Pozdrawiam
Darek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości