Strona 1 z 1

Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

: czw paź 31, 2019 12:49
autor: dariuszn
Witam,

wczoraj po całym dniu jazdy na kilka sekund (2 - 3 sekundy) zaświecił mi się wspomniany komunikat i migała czerwona lampa oleju. Komunikat nagle zniknął. Po około 200m zjechałem na stację wyłączyłem silnik. Sprawdziłem poziom oleju. Poziom oleju był w normie. Silnik ani nie szarpał ani nie przerywał. Nie było też słychać żadnych nowych odgłosów oprócz tych normalnych dla tego silnika. Kodu błędu również nie było. Po odczekaniu chwili pojechałem do domu.

Proszę o informację czego to mogło być przyczyną. Rano sprawdziłem poziom oleju i po dojechaniu do pracy również. Poziom po chwili od wyłączenia silnika był chyba identyczny jak przed uruchomieniem silnika. Żadnych błędów, żadnych dodatkowych kontrolek. Kontrolka oleju gaśnie bardzo szybko po przekręceniu stacyjki.

Pozdrawiam
Darek

Re: Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

: czw paź 31, 2019 21:40
autor: marcin7x5
Albo pada czujnik ciśnienia oleju albo zaczyna tracić ciśnienie oleju. Dla pewności zrobiłbym pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku na biegu jałowym jak i powyżej 2000 obr.

Re: Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

: pn gru 23, 2019 20:41
autor: dariuszn
Dziękuje za informacje. Sprawdzono ciśnienie oleju. Było prawidłowe. Wymieniony został czujnik ciśnienia oleju. Błąd się nie powtórzył.