Niepoprawne wskazanie temp. płynu chłodniczego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rst00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 20, 2017 15:33

Niepoprawne wskazanie temp. płynu chłodniczego

Post autor: Rst00 » sob lip 13, 2019 19:00

Cześć,

wróciłem dzisiaj po dłuższej trasie gdzie silnik (1.6 SR 100KM) miał okazję dobrze się wygrzać. Podłączyłem komputer, wszedłem we wskazania silnika i zobaczyłem, że komputer pokazuje temperaturę 110 st. C płynu chłodniczego pomimo, że na zegarach temp. była równo na 90 st. C. Pomyślałem że to może uszkodzony zegar ale odpaliłem test zegarów i na etapie płynu chłodniczego wskazówka normalnie przeszła aż do końca do 130 st. C.

Czy to normalne? Da się jakoś to zdiagnozować albo macie pomysł gdzie może leżeć problem? Dodam że jak jechałem to w pełnym momencie miałem wrażenie jakby z kratek leciało cieplejsze powietrze pomimo wyłączonego nawiewu i przekręconego na max w lewo pokrętła od temperatury.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Niepoprawne wskazanie temp. płynu chłodniczego

Post autor: Garrison » sob lip 13, 2019 23:38

Wskazówka stoi na 90 stopniach w dość szerokim zakresie. Inaczej by cały czas pływała. Myślę, że 110 to jeszcze ta bezpieczna wartość, przynajmniej według instrukcji. Wentylatory (bez klimatyzacji) startują? Termostat puszcza płyn jak powinien? Może być też opcja taka, ze względu że czujnik G62 pewnie masz podwójny, i na zegarach pokazuje jedno, a do sterownika wysyła drugie. Druga sprawa, to pewnie mierzyłeś temperaturę na postoju. W czasie jazdy jak się sprawy mają?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Niepoprawne wskazanie temp. płynu chłodniczego

Post autor: muszkatobiasz » sob lip 13, 2019 23:39

Do kompa jest jeden sygnał na licznik drugi jeśli jest tylko jeden czujnik cztero pionowy wymień go i wskazania powinny mniej więcej się zgrywać



Rst00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 20, 2017 15:33

Re: Niepoprawne wskazanie temp. płynu chłodniczego

Post autor: Rst00 » wt lip 16, 2019 09:41

Tak, mierzyłem odczyt na postoju. Zrobię tak jak radzicie, zerknę na to podczas jazdy i poszperam o tych czujnikach. Już po napisaniu tego tematu znalazłem też właśnie informację że wskazanie 90 st. C jest w dość szerokim zakresie temperaturowym więc pewnie to też ma wpływ.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości