problem z ustawieniem rozrządu 1.9 SDI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diabell1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 06, 2019 19:44

problem z ustawieniem rozrządu 1.9 SDI

Post autor: diabell1987 » sob lip 06, 2019 20:14

Witam szanownych kolegów mam pewien problem.Otóż mój teść jest posiadaczem golfika z silnikiem 1.9 sdi,
jakiś czas temu wyszedł mu korbowód bokiem i musiał wymienić silnik. kupiliśmy goły silnik przed demontażem był sprawdzony. Po uzbrojeniu silnika w pompę i pare innych rzeczy silnik został zamontowany. Nadszedł czas na ustawienia. I tu właśnie pojawił się problem bo nie mogę sobie poradzić z ustawieniem rozrządu. Wiem że na wale jest znak, wałek rozrządu blokuje się na wycięcu po zdjęciu pompy, natomiast pompę paliwa blokuje się blokadą. Z tym że ni cholery niechce odpalić. I tu mam kilka pytań :
Czy pompa paliwa da się zablokować tylko w jednej pozycji?
wałek rozrządu można zablokować w 2 pozycjach,w jakiej pozycji powinno się go ustawiać?
na kole zamachowym są tak jakby 3 punktu ustawiam na ten środkowy ale nie jestem pewny czy tak to należy ustawiać.zdjęcie jak wygląda koło pod linkiem gdyż nie mogę go tu dodać Obrazek <a href=https://zapodaj.net/91bc47e01c1cf.jpg.h ... 849.jpg</a>



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości