VW Bora-cykanie w tylnym lewym zacisku.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BORAwilk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 02, 2017 16:18

VW Bora-cykanie w tylnym lewym zacisku.

Post autor: BORAwilk » pn lip 01, 2019 21:52

Witam,
Mam problem z tylnym lewym hamulcem (VW Bora 2001, 1.8T) objawia się on cykaniem w trakcie naciskania pedału hamulca. (W linku film z dźwiękiem).
Wszytko zaczęło się od przeczyszczenia prowadnic - niedawno zauważyłem że dolna prowadnica jest "zapieczona" i nie pozwala na osiowe przemieszczanie się klocka po prowadnicy. Dolną szpilkę wyczyściłem, nasmarowałem i zamontowałem. Po kilku dniach zaczął pojawić się coraz częściej i mocniej dźwięk z filmu. Postanowiłem że spróbuje sprawdzić co się dzieje. Wyjąłem jeszcze raz szpilki i dopiero wtedy zorientowałem się że dolna szpilka jest inna od górnej. Na podstawie tego co znalazłem w internecie obie powinny być raczej takie same. Dolna miała średnice 7,4 [mm] na końcu i schodkowo zmieniającą się średnicę. Górna miała stałą średnice 8 [mm] na całej długości. Kupiłem komplet dwóch nowych szpilek bo myślałem że stukanie bierze się z luzu na średnicy szpilki. Niestety nowe szpilki (widoczne na filmie) nie rozwiązały problemu.
Ma ktoś może jakieś pomysły co się dzieje? :otepienie:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości