Vw Bora Podłączenie spryskiwaczy reflektora pod tylną wycieraczkę

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

Vw Bora Podłączenie spryskiwaczy reflektora pod tylną wycieraczkę

Post autor: ArdKeeN » śr cze 05, 2019 10:39

Witam.
Oryginalnie Vw Bora (sedan) jak wiadomo nie posiada wycieraczki z tyłu, a spryskiwacze reflektorów działają po włączeniu świateł oraz pryskania płynem przez ok 4 sekundy na przednią szybę. Nie lubię kupować płynu, aż tak często i stąd moje pytanie. Posiadam manetkę która umożliwia mycie tylnej szyby, oraz pompkę która ma wyjście na tylną szybę (po włączeniu leje się płyn :jezor: )Czy może kiedyś ktoś z kolegów z forum miał taki pomysł, bądź wykonał taką modyfikację, by spryskiwacze reflektorów działały po wciśnięciu manetki na mycie tylnej szyby? Czy wystarczy podpiąć przewód spryskiwaczy reflektorów do tej pompki? Czy nie będzie ona wydajna na te spryskiwacze? Czy może podłączyć jakoś tą pompkę spryskiwaczy reflektorów pod tą manetkę? Mile widziane podpowiedzi. Pozdrawiam.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Vw Bora Podłączenie spryskiwaczy reflektora pod tylną wycieraczkę

Post autor: Tygrysq » śr cze 05, 2019 20:35

Pompka spryskiwaczy szyby działa w dwie strony.
Ma prawe i lewe obroty manetki zmienia polaryzacje silnika A ten pryska przód tył. To jak Ty chcesz podłączyć spryski lamp? Pod manetke bezpośrednio?
Pomijam fakt grubości przewodów. Dla mnie głupota albo jak w fabryce albo wcale. Ja wiem trzeba by odpowiedni przekaźnik kupić przewody dokładać...
A tak po taniości to można i pod zapalniczkę wkładam działa wyciągam nie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości