1.8 T Agu zgasł podczas jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lackas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 07, 2009 16:36
Lokalizacja: SI

1.8 T Agu zgasł podczas jazdy

Post autor: lackas » ndz kwie 28, 2019 12:34

Witam mechaników.

Opiszę mój wczorajszy problem z owa jednostką,niegdy nie miałem z nim żadnych problemów aż do wczoraj.

Więc zgasł podczas jazdy...na rondzie,prawie doszło do kolozji ale jakoś udało się wybrnąć.Proba odpalenia,kręcił normalnie ale troszkę ( jakieś 10 sek. ) minęło zanim odpalił na jakieś dwieście metrów,udało sie dotrzeć do parkingu.Ponowna próba odpalenia,nie udało się i tak parę razy,aż w końcu odpalił lecz tylko na moment i gaśnie.Raz odpala i chodzi raz nie odpala,ponownie z koleji odpala i gaśnie wiec nie ma reguły.Oczywiście vag i owe błędy sie pokazały.Wypinam przeplywke motor chodzi,podlaczam wtyczkę ponownie silnik gaśnie...
Dzisiaj rano odpalił na widok kluczyka,nie jechałem nim ale chodził idealnie rowniotko.

Faktycznie przepływa ma dość chodź z drugiej strony błąd sporadyczny ?

Z góry dziękuję za sugestie oraz propozycje.

00561 - MIXTURE ADAPTATION
14-10- ADAPTATION LIMIT ( ADD ) EXCEEDED - INTERMITTENT

16486 - MASS AIR FLOW SENSOR ( G70 ) SIGNAL LOW
P 0102 - 35 - 10 - INTERMITTENT
Ostatnio zmieniony ndz kwie 28, 2019 13:15 przez lackas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: 1.8 T Agu zgasł podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » ndz kwie 28, 2019 12:38

Podaj kody błędów odczytanych. Jak będzie tam coś o g28 to masz prawdopodobnie przyczynę problemu.



lackas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 07, 2009 16:36
Lokalizacja: SI

Re: 1.8 T Agu zgasł podczas jazdy

Post autor: lackas » ndz kwie 28, 2019 13:22

Dodam jeszcze,że nie zauważyłem spadku mocy ani nic z tych rzeczy,chodził normalnie,trzymał moc i tu taka niespodzianka,muszę jeszcze sprawdzić jakie wartości podaje w vagu przeplywka jeśli to coś da,oczywiście je przedstawię.

Nie udało mi sie w grupie 003 odczytać wartości.

Spostrzeżenia z przed 20 minut.Odpalił chodzi idealnie rowniotko jakies dziesięć minut i nagle zgasł samoistnie jest w stanie włączonego zapłonu,kontrolki świeca ale nie chodzi ani też nie chce odpalić.

Wyjmuję bezpiecznik nr. 43 i....i odpala nie chodzi idealnie ale pracuje po wpieciu bezpiecznika na swoje miejsce gaśnie

Po wyjęciu bezpiecznika nr 43 pojawia sie błąd :

01247 - ACTIVATED CHARCOAL FILTER ( EVAP ) SYSTEM SOLENDOID VAVLE 1 ( N80 ) 29 -10 - INTERMITTENT


Aktualizacja na dziś.Wymieniony czujnik wału nowy ori Bosch silnik dalej pracuje jak wcześniej.Natomiast dalej to samo spostrzeżenie czyli wypinam kostke przyplywomierza silnik odpala i chodzi,wpinam silnik gaśnie ale wtryski słychać leją czyli zasilanie paliwem ok.Czy to jednak przepływomierz ?



lackas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 07, 2009 16:36
Lokalizacja: SI

Re: 1.8 T Agu zgasł podczas jazdy

Post autor: lackas » pt maja 03, 2019 12:30

Problem rozwiązany panowie... Samochód stał parę dni bo nie było czasu się nim zająć lecz kompletnie nie chciał zakręcić tak więc decyzja o kupnie nowego akumulatora i odpalił, chodzi, jeździ na vagu zero błędów. W życiu bym tego nie powiązał...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości