Problemy ze skrzynią?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problemy ze skrzynią?

Post autor: TheVag » ndz lut 17, 2019 10:24

Witam.
Pacjent: 1.9 TDI ALH 90 km.
Problem: Problemy z wrzuceniem pierwszego biegu oraz ciężka praca skrzyni.

Opiszę moje wrażenia z pracy tej skrzyni.

Muszę lewarek pchać cała ręką gdzie jechałem ostatnio polo w benzynie ten sam rok co mój golf i biegi można było zmieniać jednym palcem.

U mnie czuć jakby lewarek poruszał się po takiej ścieżce I jak go dam troszkę bardziej w lewo czy prawo to się blokuje o coś I biegu wrzucić nie można.

Czytałem podobne tematy i wiem że problem może być z wybierakiem lub olejem.
Dodam że skrzynia pracuje dość ciężko i mam wrażenie jakby była sucha w środku.

Jak mogę sprawdzić czy jest olej i jego stan? Czy muszę mieć do tego kanał? Czy jest opcja na przywrócenie tej skrzyni poprawnego działania?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problemy ze skrzynią?

Post autor: wesol » ndz lut 17, 2019 11:17

Jak zadajesz tego typu pytania to raczej oddaj to auto do mechanika. Szkoda naszych słów bo i tak będzie problem z wykonaniem czynności.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Problemy ze skrzynią?

Post autor: TheVag » ndz lut 17, 2019 11:33

Myślę, że się mylisz. Rozumiem, że jesteś w stanie oszacować poziom wiedzy danej osoby w oparciu o to jak formułuje pytanie?

Na forum znalazłem posty w których opisane zostały czynność poprawy ciegien wybieraka skrzyni w taki sposób aby pierwszy bieg lepiej wchodził. Niestety post jest z archiwum, do innego silnika oraz zdjęcia, które bye do niego dodane nie istnieją już na hostingu.
Podobnie ma się sytuacja z większością postów na temat poziomu oleju w skrzyni. Albo brak konkretnych informacji, albo inny silnik albo zdjęć już też nie ma.

Wolałbym jednak żeby ktoś kto się na tym zna wypowiedział się i dał szansę komuś innemu się czegoś nauczyć. Nawet jakbym miał uszkodzić sobie skrzynie to problem będę miał ja a nie Ty. Więc daruj sobie z góry odpowiadanie w ten sposób. Nie chcesz udzielić informacji to jej nie udzielaj. Może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał faktycznie pomóc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problemy ze skrzynią?

Post autor: wesol » ndz lut 17, 2019 17:10

Myślisz że machanik to nauczył się wszystkiego w szkole. Że mu łopatą nakladli? Działa w większości przypadków intuicyjnie. Jeśli pytasz gdzie się nalewa czy spuszcza olej to raczej odpuść sobie tą robotę. Zresztą to nie jest tak że regulujesz co jakiś czas się tam zagląda. Tematów o tym też już bylo. Wybierak wypada przesmarowac raz kiedyś i czy mechanizm obejrzeć.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Problemy ze skrzynią?

Post autor: TheVag » ndz lut 17, 2019 21:48

Jak sam napisałeś.. Nikt mechanikowi nie nakładał łopatką, a skoro ja nie jestem mechanikiem i nie znam się gdzie i co, to chyba pytanie gdzie jest korek spustowy oleju skrzyni biegów to w moim przypadku może być normalne pytanie. Chyba że patrzysz na każdą osobę na forum czy w ogóle każdego użytkownika samochodu jako znawcy lub mechanika który powinien takie rzeczy wiedzieć..

Gdybym wiedział to nie zadalbym pytania. Co do przesmarowania, to wszystko co byłem w stanie przesmarowac - przesmarowalem.
Fajnie też jakbyś czytał całość tego co napisałem albo chociaż to zrozumiał, bo pisałem że tematy były i są ale dotyczące albo innych silników albo w archiwum z linkami do zdjęć które już nie istnieją.

Przykro mi tylko, że inni którzy być może będą czytali ten post nie znajdą w nim żadnej rozsądnej jak dotąd odpowiedzi prócz odesłania mnie do mechanika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości