Wymiana silnika 1.9TDI ALH pytania...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XySieK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 19:53
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Wymiana silnika 1.9TDI ALH pytania...

Post autor: XySieK » sob gru 29, 2018 13:21

Uszanowanko Panowie 😁
Wpadł w moje ręce po śmiesznych pieniądzach Golf IV 1.9TDI ALH. Niestety muszę przełożyć silnik bo wcześniejszy właściciel go zatarł. Teraz pytania. Sam będę robił tą operację. Zastanawiam się czy wywalić całkiem przedni pas i wyciągnąć silnik ze skrzynią do przodu czy ogolić silnik z osprzętu i wyciągać do góry?? I czy da się jakoś ewentualnie odchylić chłodnice klimy że sprężarką żeby nie wypuszczać gazu w atmosferę? Bardzo proszę o cenne porady, pozdrawiam :bigok:


PozdroVWionka :)

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Wymiana silnika 1.9TDI ALH pytania...

Post autor: vwarek » ndz gru 30, 2018 22:33

ja ostatnio wyciągałem górą do rozrządu.. zdemontuj maskę i zderzak, pas przedni odsuń na jakichś długich śrubach na tyle, na ile węże pozwolą.. kompresor klimy odkręć od silnika i zostaw przy chłodnicach, czynnik zostanie w układzie.. generalnie bez maski i z odsuniętym pasem przednim jest sporo miejsca, można wyciągać z osprzętem..
Obrazek
Obrazek


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

XySieK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 19:53
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Re: Wymiana silnika 1.9TDI ALH pytania...

Post autor: XySieK » ndz gru 30, 2018 23:22

Dziękuję kolego za konkretną informacje. Mam wciągarkę na suficie więc pewnie zrobię tak samo jak Ty. Nawet nie przypuszczałem że wyjdzie silnik razem ze skrzynią. 😁


PozdroVWionka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości