[mk4] Jakie momenty dokręcenia ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: Blu » sob lis 17, 2018 22:47

Czy ktoś może podrzucić mi momenty dokręcenia śrub i nakrętek w zawieszeniu przednim ? śruby na wahaczu, łączniki, końcówki drążków i sworzeń wahacza.
Wszystko dokręcać odpowiednim momentem dopiero po opuszczeniu na koła tak ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: wesol » ndz lis 18, 2018 09:33

Nie świruj. Przykręcić to nirmalnie, poprostu mocno i tyle. Myślisz że na warsztatach to się mechanik bawi i piraci z jednym autem cały dzień? Auto 20 letnie a chcesz naprawiać jak najnowszego t roca.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: riccardoa » ndz lis 18, 2018 09:52

Blu pisze:
sob lis 17, 2018 22:47
Czy ktoś może podrzucić mi momenty dokręcenia śrub i nakrętek w zawieszeniu przednim ? śruby na wahaczu, łączniki, końcówki drążków i sworzeń wahacza.
Wszystko dokręcać odpowiednim momentem dopiero po opuszczeniu na koła tak ?
ObrazekObrazekObrazek



Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: Blu » ndz lis 18, 2018 11:03

wesol pisze:
ndz lis 18, 2018 09:33
Nie świruj. Przykręcić to nirmalnie, poprostu mocno i tyle. Myślisz że na warsztatach to się mechanik bawi i piraci z jednym autem cały dzień? Auto 20 letnie a chcesz naprawiać jak najnowszego t roca.
Dlatego właśnie moje wozidło nie widziało warsztatu samochodowego :) raz tylko byłem zawieść koledze łożysko na prase. Dokładnie ma 17 lat..na moje może i mieć ze 40 lat ale i tak będę robił zgodnie ze sztuką :) wiem po prostu że warto a nie na odpie...lubie to co robie i robie to dobrze. Obyś nie trafił na takich fachowców jak piszesz w innej dziedzinie :)

riccardoa kolego dzieki wielkie ;) pozdrawiam.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: wesol » ndz lis 18, 2018 14:10

Nawet w fabryce czasem nie robią jak podają ksiazki. Poprostu jest pewien przelicznik siły względem średnic i wytrzymałości śrub itp. to czy dokręcić wahacz 100 czy 110 Nm nie ma znaczenia. Bardziej skup się na istotniejszych rzeczach. Od tego ci auto lepiej nie będzie pracować.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: Blu » pn lis 19, 2018 01:18

wesol pisze:
ndz lis 18, 2018 14:10
Nawet w fabryce czasem nie robią jak podają ksiazki. Poprostu jest pewien przelicznik siły względem średnic i wytrzymałości śrub itp. to czy dokręcić wahacz 100 czy 110 Nm nie ma znaczenia. Bardziej skup się na istotniejszych rzeczach. Od tego ci auto lepiej nie będzie pracować.
Istotniejszych to jakich ? Szczerze to nie mam problemu z autem...jest zdrową jednostką ale dziękuję za troskę. Wiesz...wiele rzeczy które robię staram się wykonać jak najlepiej. Skoro ktoś podał takie a nie inne momenty to znaczy że tak ma być. Śruby dokręcasz na pałę to już wiem...zdradź mi tylko jeszcze czy na opuszczonym aucie w sensie na kołach pod obciążeniem czy na podniesionym ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: wesol » pn lis 19, 2018 11:15

Raczej ciężko jest na glebie przykręcać coś jeszcze. W fabryce też raczej auto jedzie nie na kołach. W MK4 też zawiecha prosta i tam nie ma się co zerwać w gumach.
Monitoruj turbo np jeśli na być auto w dobrej kondycji.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Re: Jakie momenty dokręcenia ?

Post autor: Blu » pn lis 19, 2018 16:06

wesol pisze:
pn lis 19, 2018 11:15
Raczej ciężko jest na glebie przykręcać coś jeszcze. W fabryce też raczej auto jedzie nie na kołach. W MK4 też zawiecha prosta i tam nie ma się co zerwać w gumach.
Monitoruj turbo np jeśli na być auto w dobrej kondycji.
Dokręcić na glebie można ale trzeba mieć kanał :) turbine jak i silnik monitoruje...co jakiś czas sobie zrobie logi. Zegar jakiś tam defi też jest.Raz na kiedy sprawdzam kompresje :) Dzięki za wszelkie info...bym punkcik klilnał ale brak opcji. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości