[mk4] Wymiana sprzęgła 1.9tdi asz 4motion

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Olasek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2018 19:00

[mk4] Wymiana sprzęgła 1.9tdi asz 4motion

Post autor: Olasek12 » czw lis 08, 2018 19:05

Witam. Mam pewien problem z znalezieniem jakichkolwiek informacji na temat wymiany sprzęgla w golfie 4 4motion. Czy ma ktos jakis link lub cokolwiek żeby mniejwiecej dowiedzieć sie co i jak. Jak poprawnie rozpiac napęd itp bo tyle co wiem to nic. Chce wymienić z tego względu że juz na 4,5 i 6 biegu przy 2000obr zaczyna mi sie slizgac tak do 2500 i później przestaje. Chce wymienić docisk sprzęgło dac na odbicie w kevlar tylko nie wiem zbytnio jak poprawnie z napędem na 4 wyciągnąć skrzynie. Za każdą pomoc jakis poradnik czy coś z góry dziękuję :)



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

[mk4] Re: Wymiana sprzęgła 1.9tdi asz 4motion

Post autor: vwarek » wt lis 13, 2018 20:55

Odkręć wał od strony przekładni kątowej tak żeby ten gumowy łącznik został na wale... Musisz odkręcić i wyjąć przekładnię kątową bo coś mi się kojarzy, że za przekładnią jest jeszcze jedna śruba mocująca skrzynię z silnikiem... prawa półoś może zostać na aucie, lewą lepiej wyjąć całą żeby lepiej manewrować skrzynią... no i olej trzeba spuścic..


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

elmer10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:32
Lokalizacja: dg
Auto: Golf IV HB 5d
Silnik: ASZ

[mk4] Re: Wymiana sprzęgła 1.9tdi asz 4motion

Post autor: elmer10 » pt wrz 20, 2019 19:28

Witam

Wiem, że temat stary, ale włąśnie jestem na etapie demontażu przekładni kątowej. Auto to Golr mk4 1.9TDi ARL 4Motion.
Odkręciłem cztery śruby mocujące przekładnie kątową do skrzyni biegów, odkręciłem wał wraz z przegubem gumowym od przekładni kątowej, odkręciłem tą śrubę we flanszy prawej półosi (śruba na imbusa) ,ale blacha mocujące przekładnie do bloku silnika po odkręceniu nadal przeskadza, nie ma jak jej wyciągnąc, bo przeszkadza flansza prawej półosi. Jak to ogarnąc ?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Re: Wymiana sprzęgła 1.9tdi asz 4motion

Post autor: ROBAL_26 » sob wrz 21, 2019 20:53

Ja kolego gdy wymieniałem u siebie dwumass ze sprzęgłem to nie odkręcałem przekładni od skrzyni , odkręcałem całe półosie od skrzyni i fał od tłumika drgań wsio , można wymontować całkowicie półośki i będzie więcej miejsca .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości