[mk4] Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: Tygrysq » ndz wrz 23, 2018 19:23

Witam
W swoim golfie 1.9tdi z climatronic zakładać będę webasto z zegarem i telestartem i szukam gdzie mogę podłączyć się z paliwem do niego. Czy muszę wiercić w pokrywce zbiornika otwór na czerpak czy np mogę podłączyć się tam pod zasilanie czy powrót? I kolejne pytanie który z węży patrząc od przodu pojazdu to zasilanie A który powrót cieczy z nagrzewnicy z resztą sobie poradzę 😀 Golf 4 1.9tdi alh vp



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: grg474 » pn wrz 24, 2018 07:14

w benzynie podłączałem pod maską ale w dieslu bym się bał, że zapowietrzać się będzie i auto będzie zagrzane a silnik nie odpali.

Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: Tygrysq » pn wrz 24, 2018 17:32

Dlatego zastanawiam się czy jak podłączę przy zbiorniku pod zasilanie to czy nie wyciągnie mi z filtra paliwa A znowu czy jak podepnę pod powrót to czy da radę zaciągnąć.
Grg474 każdy climatronic obsługuje webasto? Chodzi mi o funkcję HE



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: grg474 » pn wrz 24, 2018 18:08

to nie jest tak że każdy climatronik obsługuje webasto tylko jeśli podepniesz przewód żeby climatronik dmuchał w kabinie to wyświetla HE. Jak otworzysz wizjer to pompy paliwa to pompa powinna mieć taki zaślepiony króciec przez który montuje się rurkę zasysającą paliwo. Jak tego nie ma to kupujesz rurkę z gwintem do montażu i robisz otworek i masz zasysanie paliwa z baku


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: Tygrysq » pn wrz 24, 2018 18:42

To wiem że trzeba podać na przewód czarno niebieski plus stały z przekaźnika który jest sterowany z webasto i do tego dołożyć jeden kabelek do climatronic. Tylko pytałem czy każdy panel ma taką funkcję bo kiedyś słyszałem na forum passata że nie wszystkie to obsługują.



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: Dansli » śr wrz 26, 2018 10:11

wyciagnij panel i podłącz pod pin 1 plus. jeśli panel nie będzie zasilany ze stacyjki a dostanie +12v na pin1 powinien się załączyć i dodatkowo swiecić HE. ( tak najłatwiej sprawdzisz)

jeśli nie masz pompek to można na powrocie się wpinać z paliwem. Parę razy tak widziałem i to działało. Jednak osobiście jestem zwolennikiem wpięcia się bezpośrednio "igłą" do baku. (wiercisz w obudowie wkładasz igłę do prawie samego dna uszczelniasz i ciągniesz linię paliwowa).
piec podłączasz najlepiej w szeregu -> wyjście głowicy -> webasto -> nagrzewnica - zgodnie z przepływem cieczy.
przy podłączeniu przekaźnika nie możesz zapomnieć o rozłączeniu przewodu z wentylatorów i podłączeniu przez bezpiecznik i przekaźnik + zasilanie na 1pin climatronika.


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: wesol » śr wrz 26, 2018 10:29

Zależy jak dużo ma zamiar grzać się tym piecem jednorazowo. W powrót można też tylko jeśli będzie grzał powiedzmy rano przed wyjazdem te 20-30 minut. Do grzania Ala taxi że stoi i grzeje się pół nocy to paliwa braknie w powrocie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: vwarek » wt gru 04, 2018 23:23

grg474 pisze:
pn wrz 24, 2018 07:14
w benzynie podłączałem pod maską
podpinałeś się do zasilania czy do powrotu..? w zasilaniu jest dość wysokie ciśnienie paliwa..


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: Tygrysq » śr gru 05, 2018 20:22

Póki co samochód wrócił od lakiernika robię konserwację itd... Teraz jeszcze jedno pytanie. Czy jak podepnę się pod zasilanie to czy pompa paliwa zasysająca paliwo nie będzie chciała podessać sobie paliwa z webasto?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: grg474 » pt gru 07, 2018 23:14

a niby jak - załóżmy że montujesz webasto starego typu do którego idą 2 wężyki paliwa to ma zbiorniczek przepływowy, a nowszego typu ma pompkę impulsową więc nie ma szans


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: michaf1994 » ndz sty 19, 2020 13:01

Wiem, że temat stary, ale pytanie:
Gdzie wpiąć się do paliwa w benzynie? Tzn w którym miejscu pod maską można - grg474?

Silnik BCB jeżeli to ma znaczenie.

Macie jakieś schematy elektryki?

Na co zwrócić uwagę poza tym czy jest od benzyny?

Co jest potrzebne, aby założyć je od zera - jakie części?



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Montaż webasto thermo top e diesel podłączenie paliwa i wody

Post autor: Tygrysq » ndz sty 19, 2020 13:08

Komplet tj
piec pompa wody paliwa filtr powietrza wydech tekelando paliwa i węże do wody z kryształkami.
Wiązka jest banalnie prosta do climatronic trzeba podać dodatkowy sygnał po włączeniu pieca i dołożyć przekaźnik na 5 nóżek żeby przełączyć wiatrak z 15 na 30 czyli stałe zasilanie. Niczego się nie koduje A wszystko startuje od strzała 🙂
Ja do kompletu mam telestart z ori vw pilotem i zegar w popielniczce



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości