[mk4] stuki przy jezdzie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

masiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 19:55

[mk4] stuki przy jezdzie

Post autor: masiej » wt wrz 04, 2018 16:29

Witam,
proszę o pomoc, sytuacja wygląda tak: rozpędzam golfa i od ok. 40km/h zaczyna stukac z przodu taki tępy rytmiczny dźwięk równomierny do prędkości (im szybciej jadę tym jest szybszy). Samochód w LPG 1.6sr, lecz na benzynie jest to samo, bieg czy luz - bez znaczenia, jadąc prosto czy skręcając to samo, ale na biegu przy rozpędzaniu słabiej go słychać bo jest bardziej słyszalny pracujący silnik. Problem od jakiś 3 miesięcy więc trochę już zrobiłem w tym kierunku:
- opony wyważone u wulkanizatora, ciśnienie w oponach te same, opony przemianie z przodu na tył- było to samo
- łożyska przód i tył wymienione u mechanika z firmy skf
- półośki wsadzone używane- było to samo, więc wymienione przeguby na nowe z firmy swag wewnętrzne i zewnętrzny
Jak narazie tyle było zrobione ale już wtopiłem z tysiąc złoty, a taki golf warty z 4 i nie chce znów strzelać w ciemno, bo nie ma to sensu.
Macie jakieś pomysły ?
Dzięki z góry



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: stuki przy jezdzie

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 04, 2018 20:47

Odkręć półosie i posłuchaj jak pracuje skrzynia biegów na pracującym silniku i wrzuconym biegu. Być może to łożysko w skrzyni...



masiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 19:55

[mk4] Re: stuki przy jezdzie

Post autor: masiej » śr wrz 05, 2018 10:00

A powiedz mi czy jest to możliwe łożysko w skrzyni daje wstrząsy na samochód, zapomniałem dopisać, ale właśnie się tak dzieje, że przy jeździe czuć na podłodze wstrząsy takie uderzenia jakbym jechał cały czas po błocie i uderzało o spód auta. Wiem, że bez sprawdzenia to można sobie gdybać, ale po ściągnięciu półosi, znowu geometria a już 2 razy był, a to też jest koszt. Bo tak jak pisałem, na luzie też się tak dzieje, a skrzynia nie pracuje, chociaż półosie wchodzące się obracają. Jeszcze coś może być podobnego czy raczej to byłoby to ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: stuki przy jezdzie

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 05, 2018 14:26

Jeżeli łożysko jest już bardzo mocno zużyte to takie własnie odgłosy mogą się pojawiać.
Jak wyciągniesz sworzeń z piasty to nie musisz robić geometrii ponownie. Możesz zrobić próbę z uniesionym stabilnie przodem i wtedy odpalasz auto i zapinasz bieg. Koła się kręcą a ty lub druga osoba *#cenzura#* od spodu.



MPPLG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 01, 2015 04:27

[mk4] Re: stuki przy jezdzie

Post autor: MPPLG » śr wrz 12, 2018 19:06

Ja bym sie jeszcze zastanawiał nad zerwanym nitem na mechanizmie różnicowym, spuść olej ze skrzyni to będziesz wiedział



CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

[mk4] Re: stuki przy jezdzie

Post autor: CzechuLG » pt lis 09, 2018 12:06

U mnie tak stuka opona która jest odrobinę spłaszczona w jednym miejscu.



bobsley6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 10, 2007 14:36
Lokalizacja: wrocław

[mk4] Re: stuki przy jezdzie

Post autor: bobsley6 » pn gru 03, 2018 10:51

oddaj auto do mechanika niech zdiagnozuje . I co z tego , ze wart jest 4 tyś . Jesli coś stuka i ma się urwać to chyba życie ludzkie jest warte więcej a niżeli tuljki , sworznie czy inne elementy .... samo sie nie zdiagnozuje ....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości