[mk4] Zgrzytanie przy hamowaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

[mk4] Zgrzytanie przy hamowaniu

Post autor: Resterwers » sob cze 23, 2018 19:01

Witam,

w moim golfie 4 1.6sr zaczął występować dziwny problem. Mianowicie przy wolnej jeździe (prędkości parkingowe rzędu 20km/h) sporadycznie zdarzy się, że po naciśnięciu hamulca auto nie zwalnia a zaczyna wydobywać się zgrzyt i czuć na pedale wibracje jakby coś się zablokowało. Gdy odpuszczę i ponownie nacisnę pedał wszystko wraca do normy. Problem pojawił się ok. rok temu przy okazji awarii tylnego czujnika ABS. Po wymianie wszystko było w porządku natomiast problem ponownie powrócił. Nie wiem czy ma to w ogóle związek z wymianą czujnika, jak już napisałem zdarzało się to sporadycznie i może coś innego na to wpływa.
W dniu dzisiejszym w ciągu dwóch minut miałem taką sytuację dwa razy.
Nigdy nie zdarzyło się to podczas jazdy na drodze ale wolałbym żeby tak zostało i chciałbym zdiagnozować a następnie usunąć problem.
Dodatkowo zauważyłem, że gdy wracam do samochodu po dłuższej chwili (np. godzina) pedał hamulca jest twardy. Wydaje mi się, że kiedyś był taki jaki go zostawiałem.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk4] Re: Zgrzytanie przy hamowaniu

Post autor: muszkatobiasz » ndz cze 24, 2018 12:44

coś z układem abs albo czujnik albo koronka na piaście najlepiej przy takiej małej prędkości sprawdzić kompem jak liczą czujniki abs każde koło powinno liczyć tyle samo



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: Zgrzytanie przy hamowaniu

Post autor: luckyboy » ndz cze 24, 2018 13:28

Czujnik



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

[mk4] Re: Zgrzytanie przy hamowaniu

Post autor: Resterwers » ndz cze 24, 2018 13:59

muszkatobiasz pisze:
ndz cze 24, 2018 12:44
coś z układem abs albo czujnik albo koronka na piaście najlepiej przy takiej małej prędkości sprawdzić kompem jak liczą czujniki abs każde koło powinno liczyć tyle samo
Dzięki za nakierunkowanie, z programów posiadam tylko vcds ale mam nadzieję, że da radę odczytać. Postaram się dzisiaj sprawdzić i zdam relację.



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

[mk4] Re: Zgrzytanie przy hamowaniu

Post autor: Resterwers » pn cze 25, 2018 00:02

Dzisiaj sprawdziłem podczas jazdy na parkingu do ok. 30km/h. Wskazania wszystkich czujników nie odbiegały od siebie. Były różnice może 1km/h ale w programie odświeżało wartości ok. raz na sekundę.
Postaram się jeszcze pojeździć z podpiętym komputerem, może gdy wystąpi problem uda się coś zaobserwować.

Czy ktoś miałby może jakąś radę co i jak powinienem sprawdzić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości