[mk3] Problem z silnikiem krokowym golf III

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
H@lski
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

[mk3] Problem z silnikiem krokowym golf III

Post autor: H@lski » pt lis 30, 2018 00:20

Witam. Jakiś czas temu padł mi silnik krokowy w golfie III 1.8 ABS 94rok. Zaczął brzęczeć potem gasł silnik na wolnych obrotach. Dlugo się nie zastanawiając zamówiłem z allegro firmy getz (dostępny do dziś). Założyłem, postępując zgodnie z instrukcją odpaliłem żeby sie adaptował. Wszystko było super. Po poł roku gdzieś silnik ów padł. Golf gasł na zimnym silniku. Pomagało delikatne trzymanie go na gazie. Po rozgrzaniu było różnie. Raz miał obroty na 1000 a raz na 1500. Mówie chińczyk, tani, to się zepsuł. Pojechałem na szrot , nabyłem silnik krokowy .W domu podłączyłem go i uwaga obroty miał ponad 2000 odraszu na zimnym. Myśle że pewnie zepsuty. Pojechałem wymienić na inny. Wymieniłem na inny i ten znów zamykał mi obrotomierz odrazu. Wymieniłem na trzeci ale ten tez nie pracował poprawnie. Oddałem go na szrot i zamówiłem znów getza na allegro. Zamontowałem , odpaliłem i uwaga wszystko cacy, auto chodzi jak zegarek. Pół roku minęło i znów problem ja kz tym poprzednim getzem.

Wolasłbym zmienić na oryginalny używany bo pewnie byłby najlepszy tylko pytanie co z nimi jest nie tak? Czy je sie ręcznie wsuwa czy coś odpowiednio?
Kupie getza to wiem że wytrzyma znów pol roku. Kupie na allegro "bosch" za 140zł i też nie mam gwarancji ile on wytrzyma.\
Spotkał się ktoś moze z podobnym problemem?
Pozdrawiam.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=367878

golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz

[mk3] Re: Problem z silnikiem krokowym golf III

Post autor: golf3f » pt sty 11, 2019 20:13

Mój 1.8 adz też trzyma czasem 2tyś obrotów i nie chce schodzić, lub schodzą po pewnym czasie. Wygląda że krokowy się przycina też chciałem kupić getza na allegro ale skoro mówisz że pół roku i masz to samo. Na tym co mam obecnie jeżdżę rok, możliwe że te z szrotu co kupiłeś były podobne do Twojego. Podobnież można je wyczyścić, jak miałbym z 2 to jeden bym wyczyścił i sprawdził w sumie nic nie tracisz. Troche późno odpowiadam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”