[mk3] Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kapiszon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 23, 2018 14:42
Auto: Volkswagen Golf

[mk3] Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: kapiszon » pt mar 23, 2018 14:53

Witam. Z powodu ze moje polo 6n2 1.9 sdi 64km jest już w złym stanie wizualnym rozważam zakup golfa 4 lub polo 9n z uszkodzonym silnikiem i dokonać przekładki samego silnika. I tutaj pojawia sie pytanie czy to jest w ogole możliwe. Od razu pisze ze nie znam sie na mechanice ale czy jest możliwe takie przełożenie samego silnika ze skrzynią biegów lub bez do nowszego golfa/polo również 1.9 sdi albo tdi ewentualnie do jednostek beznynowych?
Przykladowo znalazłem polo na aukcji z uszkodzonym silnikiem 1.4 tdi w lepszym wyposażeniu i w dobrym stanie bez korozji zarejestrowane w Polsce. Taki zakup byłby bardziej opłacalny niż wymienianie i malowanie karoserii w moim obecnym polo. Proszę o pomoc. Jeśli to co napisałem jest herezją i taka przekladka nie moze sie udać to z góry przepraszam za kłopot. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: wesol » pt mar 23, 2018 18:03

Da się przełożyć. Tylko że taki SWAP to trzeba było robić 8 lat temu. Gdzie tu sens jak zostaniesz z dwoma autami a golf 4 obecnie mimo wartości dość niskiej już to stan techniczny jest też nic nie lepszy od tego polo 6N2. Poza tym golf SDI ma wartość gdzieś że 5 tyś a obok i mniej bo taki to ani nie 5 drzwiowy czy kombi i raczej nie nie z pełnym wyposażeniem. Golf z TDI to już kupisz od 8 tys albo i mniej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kapiszon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 23, 2018 14:42
Auto: Volkswagen Golf

[mk3] Re: Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: kapiszon » sob mar 24, 2018 00:50

Generalnie chodzi mi o to ze tej polówki którą posiadam już nikt nie kupi wiec kupno innego samochodu odpada. Silnik jest w bardzo dobrym stanie, jest bezawaryjny i na odcinkach na których jeżdżę sprawdza się perfekcyjnie. Kupno takiego uszkodzonego golfa/polo(z naciskiem na polo) to koszt około 3k przy dobrych wiatrach i taka cena mnie satysfakcjonuje bo jestem biedny i nie stać mnie wykladać 8k na zakup innego. Przełożyłbym silnik, skrzynie a stare polo poszlo by troche na części a reszta na złom wiec taka "wymiana na nowszy model" kosztowała by okolo 2k. I problem polega na tym ze nie wiem do których wersji mogę ten silnik przekladać bez problemu a przy których wystąpią komplikacje.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[mk3] Re: Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: PAPAYOS » czw mar 29, 2018 19:11

To nie ma sensu. Golfa 4 czy polo 9n, ibizę z SDI a nawet TDi kupisz już za 5 tyś w całkiem niezłym stanie. Silniki SDI są mocne i spokojnie wykręcą około 800 tyś. Więc nie warto się bawić. Same bloki powinny być takie same, ale pozostaje komplikacja z długością półosiek, przegubów itd. jeśli wymienisz skrzynię... Tak więc się zastanów. Pamiętaj, że oszczędny dwa razy płaci!
Sama robota to kolejne 500-800 zł, ruszysz to wszystko, to zacznie cieknąć, zaraz wyjdzie wymiana sprzęgła, uszczelniaczy i 4 tyś zrobi się 7 tyś...

Kupisz benzynę z uszkodzonym silnikiem bo są tańsze, to dojdzie przebudowa układu chłodzenia, elektryki itd. Jak chcesz zaoszczędzić to kup dieselka z uszkodzonym kotłem i go napraw.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... zKAtT.html


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: wesol » czw mar 29, 2018 20:06

nawet za 2.5 tys nie chec tej padliny. Jedyny jej plus to 5 furtek i jeszcze jak cie moge kolor. zmasakrowany z kazdej strony. same blachy plus malowanie to jakies 2000 zl jak nic. maska,blotnik, dwie lampy zderzak a nawt drzwi do malowania. w zawieszeniu niestety raczej caly makperson bo pewnie amor wyleje, wahacz zwrotnica beda krzywe oby nie sanki itd. Wladowac w auto z SDI ze 3-4 tys to zadna mi uciecha jak warte jest moze ze 4 tys. Ja nie wiem co ci ludzie maja zamiast mózgu- sieczke? Obnizy cene o tysiac i mysli ze ktos bedzie sie bawil w naprawy miesiac dwa czyli auto mam ale nie do jazdy i jeszcze laduje i laduje kase. Auto rozbite uszkodzone mechanicznie to musi byc taniej tak ze jak naprawie to mam ze 2 tys do przodu a nie odwotnie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[mk3] Re: Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: PAPAYOS » sob mar 31, 2018 07:08

Czego ty oczekujesz od auta za 2000 zł. Kup do jakiegokolwiek takiego auta kmpl opon, wymień tarcze, klocki, olej i zatankuj za 50 zł i już podwiłeś wartość auta... Nikt nie sprzeda dobrego auta za 2 tyś zł. Trzeba się z tym liczyć.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Przekladka silnika 1.9 sdi z polo 6n2 do polo9n lub golfa 4

Post autor: wesol » sob mar 31, 2018 08:26

dlatego mowie zawsze. taki swap bylo robic 10 lat temu w golfie 4. Teraz mozesz go conajwyzej tylko rozebrac na czesci i to co sie da sprzegac a to co zostanie na zlom. Moze ktos sie nie zna na kalendarzu to przypomne. Mamay 2018 rok a auta tego typu sa z okolo 2000 roku czyli maja okolo 18 lat!! W golfie 4 sprawnym siada UPG lub sypie sie skrzynia i juz 50% spoleczenstwa auto sprzedaje bo sami tego nie naprawia a koszty u mechanika to kosmos. Przecie nikt nie naprawia aut charytatywnie. Z takimi akcjami to do owsiaka. Przykro mi bardzo. Swapa to teraz trzeba robic w golfie 6 bo juz powoli sie nie opyla w golfie 5.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości