[mk2] miękki pedał sprzęgła, blokada na biegach mk2

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

majka72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 04, 2016 19:33

[mk2] miękki pedał sprzęgła, blokada na biegach mk2

Post autor: majka72 » pt maja 25, 2018 23:11

witam,
gulf mk2, benzyna, 1.3 kat
miękki pedał sprzęgła, blokada na biegach (nie mogę wyjąć ani wrzucić biegu) na rozgrzanej skrzyni, czasem jak już wejdzie no to zgrzyt.
na zimnym parę kilometrów po odpaleniu nie ma problemu, pedał jest w miarę sztywny, a biegi wchodzą gładko.
Linka została wymieniona na nową, aby zmiana biegów była możliwa linka musiała zostać napięta na maksa (linka z regulacją ręczną)

z początku obstawiałem skrzynie lub jakieś braki oleju (jeżeli to prawda proszę o info jaki olej tam wchodzi), ale ten miękki pedał sprzęgła przy tak napiętej lince nie wiem o czym może świadczyć, może ktoś z was się z tym spotkał i miałby jakieś porady jakiej usterki szukać.

pzdr



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

[mk2] Re: miękki pedał sprzęgła, blokada na biegach mk2

Post autor: magiz19 » pn maja 28, 2018 23:21

U mnie miałem prawie to samo i okazało się rozsypane łożysko oporowe. Sprzęgło wymieniłem przy okazji, bo swoje lata już miało.
Każdy bieg na zimnym ciężko wchodzi i blokuje ? Jak 1/wsteczny to raczej łożysko. Jak wszystkie to obstawiałbym skrzynie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości