[mk2] Piszczenie na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bukson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 19:22
Auto: Volkswagen Golf

[mk2] Piszczenie na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku.

Post autor: Bukson » śr kwie 04, 2018 19:41

Witam, mam problem, mianowicie chodzi o piszczenie na obrotach ok. 800 rpm/min po rozgrzaniu silnika (po około 15-20 minutach), dzieje się to w okolicy alternatora/rozrządu - trudno określić. W ostatnim czasie zregenerowałem alternator (rolka alternatora jak powiedział mechanik - jest dobra), wymieniłem rozrząd (pasek + rolkę napinacza) około 3 tys. km temu. Bardzo mi to przeszkadza i dzieje się tak, jak jest ciepło na dworze (chyba), w zimę przy niskich temperaturach takich dźwięków nie słyszałem, dzisiaj to się dopiero zaczęło tak dziać. Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź i miejmy nadzieję, że uda się rozwiązać mój problem. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[mk2] Re: Piszczenie na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku.

Post autor: grandi » śr kwie 04, 2018 23:37

wymien kolo laternatora


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

[mk2] Re: Piszczenie na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku.

Post autor: magiz19 » czw kwie 05, 2018 20:39

Jak wyżej. Trzeba wymienić. Pasek się nagrzewa i jest bardziej elastyczny, kółko zużyte to nie ogarnia. Nic innego piszczeć nie powinno. Spróbuj jeszcze pasek naciągnąć, ale bez przesady. U mnie pomogło na jakiś czas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości