Nie odpala Seat Alhambra 1.9 TDI 110KM 1999r.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Nie odpala Seat Alhambra 1.9 TDI 110KM 1999r.

Post autor: tomcio-91 » pn paź 26, 2020 20:32

Witam
Panowie mam problem z autem Seat Alhambra 1.9 TDI 110KM 1999r. mianowicie sporadycznie występuje problem że nie mogę odpalić samochodu.
Taką sytuację miałem już 3 krotnie w przeciągu trzech miesięcy objawia się to tak iż po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się kontrolki na desce, tak jak jest to w czasie normalnego odpalania samochodu, następnie kręcę rozrusznikiem, rozrusznik kręci ale auto nie odpala.
Trochę obeznany jestem z programem VAG COM, posiadam do tego samochodu kabel. Gdy auto się zepsuło za pierwszym razem podłączyłem go pod komputer, PC nie mógł połączyć się ze sterownikiem samochodu, po kilku próbach udało się połączyć z komputerem i auto się naprawiło i odpaliło już normalnie i było dobrze tak przez 3 tygodnie i problem znowu wystąpił...
I dokładnie ta sama sytuacja, wziąłem laptopa, podłączyłem do auta i znowu brak komunikacji ze sterownikiem w aucie, po kilku nie udanych próbach, auto znowu się naprawiało, laptop zaczął się ponownie łączyć ze sterownikiem i do dnia dzisiejszego odpalało dobrze (jakieś 4 tygodnie) i dzisiaj ponowna sytuacja, dokładnie ten sam objaw.
W komputerze nie ma żadnych błędów.
przekaźnik 109 sprawdzałem jest dobry.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu problem, gdyż kobieta jeździ tym autem na studia 200km od domu i jak tam się zepsuje to będzie nie ciekawie :)
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Nie odpala Seat Alhambra 1.9 TDI 110KM 1999r.

Post autor: wesol » wt paź 27, 2020 11:11

Problem znany od conajmniej 10 lat albo i więcej. Problem w przekaźniku 109. Nawet nie trzeba wymieniać tylko go rozebrać i przelutowac nóżki od cewki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości