[inny] Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

borysek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 13, 2013 23:42

[inny] Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Post autor: borysek88 » pn paź 29, 2018 10:35

Witam,

posiadam Audi A4 B5 2000 r. 1.9 tdi ajm, od pewnego czasu mam kilka nierozwiązanych problemów z elektryką samochodu, a mianowicie:
1) niedawno musiałem wymienić bezpiecznik kierunkowskazów, gdyż z powodu przepięcia uległ uszkodzeniu, gdzie można doszukiwać się problemu?
2) samochód posiada domykanie szyb i szyberdachu z pilota (po dłuższym wciśnięciu przycisku zamknij, zamykały się szyby i szyberdach), jednak obecnie funkcja ta nie działa, jak można ja ustawić ponownie,
3) wcześniej oświetlenie wnętrzne pojazdu przygasało po przekręceniu kluczyka, obecnie oświetlenie wnętrzne przygasa po ponownym zamknięciu drzwi (gdy silnik jest uruchomiony) bądź po około 20 sekundach od przekręcania kluczyka w stacyjne, gdzie leży problem?
4) czasami zdarza się tak, że wycieraczki nie działają regularnie, słychać podwójne cyknięcie jakby ze strony przekaźników, czy wymiana przekaźnika rozwiąże problem?,
5) wymieniłem radioodtwarzacz samochodowy na nowy (wcześniej był włożony nieoryginalny radioodtwarzacz sony, który grał poprawnie) jednak obecnie słabo odbiera radio, są zakłócenia, do radia podłączyłem antenę radiową, zastanawiam się czy trzeba również podłączyć wzmacniacz anteny radiowej, jeśli takowy jest,

dodam, że pewnego czasu instalacja radiowa uległa uszkodzeniu, została ona odnowiona, wszystko działa poprawnie poza powyższymi usterkami,

dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Post autor: grg474 » wt paź 30, 2018 21:10

czy inny bezpiecznik nie uległ uszkodzeniu? bo skoro nie gaśnie światło po stacyjce to albo mikrostyk drzwi daje sygnał, że drzwi otwarte i dlatego gaśnie po drugim trzaśnięciu albo problem z info o włączonej stacyjce. Żeby działało domykanie to trzeba wykonać pełne opuszczenie szyb trzymając przycisk i pełne podniesienie chyba, że nowe radio blokuje sygnałem zwrotnym - odepnij na chwilę radio i zobacz czy część usterek zniknie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

borysek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 13, 2013 23:42

[inny] Re: Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Post autor: borysek88 » śr paź 31, 2018 22:04

zawsze oświetlenie wewnętrzne samochodu wyłącza się po 20 s, chyba, że trzasnę drugi raz drzwiami, tak jest w każdym przypadku, więc raczej kwestia jakiś ustawień niż uszkodzenia mikrostyku,

możesz napisać szczegółowo (krok po kroku) jak zaprogramować podnoszenie i opuszczanie szyb z pilota,

dzięki



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Post autor: grg474 » czw lis 01, 2018 22:56

Podnoszenie i opuszczanie szyb kasuje się po spadku lub zaniku napięcia i pomaga adaptacja podnośników albo przyciskami albo VAGiem. Przyciskami już ci opisałem wyżej. VAGiem - test w każdych drzwiach gdzie musisz wykonać pełne opuszczeni i podniesienie szyby podczas testu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

borysek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 13, 2013 23:42

[inny] Re: Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Post autor: borysek88 » ndz lis 18, 2018 22:46

grg474 pisze:
czw lis 01, 2018 22:56
Podnoszenie i opuszczanie szyb kasuje się po spadku lub zaniku napięcia i pomaga adaptacja podnośników albo przyciskami albo VAGiem. Przyciskami już ci opisałem wyżej. VAGiem - test w każdych drzwiach gdzie musisz wykonać pełne opuszczeni i podniesienie szyby podczas testu
Hej napisz krok po kroku jak należy programować opuszczanie i podnoszenie drzwi za pomocą pilota, dodam, że mam również szyberdach,

podejrzewam, że wyłączanie się oświetlenia wewnętrznego należy również zaprogramować tylko nie wiem jak, zawsze po 20 sekundach od przekręcenia stacyjki oświetlenie wewnętrzne wyłącza się, trochę to jest denerwujące, jednak nie wiem jak ten problem rozwiązać,

następna rzecz to nie włącza się automatycznie oświetlenie tylnej kanapy, natomiast działa po włączeniu przyciskiem w podsufitce

dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: Audi a4 b5 kilka problemów z elektryką,

Post autor: grg474 » ndz lis 25, 2018 09:52

borysek88 pisze:
ndz lis 18, 2018 22:46

podejrzewam, że wyłączanie się oświetlenia wewnętrznego należy również zaprogramować tylko nie wiem jak, zawsze po 20 sekundach od przekręcenia stacyjki oświetlenie wewnętrzne wyłącza się, trochę to jest denerwujące, jednak nie wiem jak ten problem rozwiązać,

następna rzecz to nie włącza się automatycznie oświetlenie tylnej kanapy, natomiast działa po włączeniu przyciskiem w podsufitce

dzięki za odpowiedź
To jest spowodowane usterką elektryczną a nie programowaniem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości