[inny] Passat B5 i problemy z modułem komfortu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[inny] Passat B5 i problemy z modułem komfortu

Post autor: Piasek » pn lip 30, 2018 14:10

Auto znajomego.
`99r 1.9TDI 110KM - prawdopodobnie na to właśnie został sprzedany i tnaio kupiony.
Błędów żadnych nie wyświetla - wiązki w drzwiach na łamaniu sprawdzone, pośniedziałe trochę były ale nic nie połamane, poklejone czy lutowane. Wszystko całe w oryginale.
Szaleją szyby: albo się nie opuszczają albo za którymś razem się opuszczą ale nie chcą podnieść.
Sterowane z przycisków przy drzwiach dają się opuszczać i podnosić ale jak np opuścisz ją sterowaniem w drzwiach kierowcy i już się nie chcą podnieść to nie podniesiesz ich również z przycisku w tych konkretnych drzwiach.
Był u speca - podmienili moduł komfortu na inny - nic nie pomogło, wrzucili ponownie ten który był - do kpl doszedł jeszcze przycisk otwierania klapki wlewu - przestał reagować, trzeba otwierać ręcznie z bagażnika.
Podmienili panel z przyciskami ten w drzwiach kierowcy - też żadnej zmiany.
Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy ?


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[inny] Re: Passat B5 i problemy z modułem komfortu

Post autor: riccardoa » pn lip 30, 2018 16:01

Pierwsze, co to sprawdził bym moduł komfortu i silniczki szyb, bo zachowanie podobne jakby moduł był 1j0 a silniczki 1c0,lub odwrotnie.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[inny] Re: Passat B5 i problemy z modułem komfortu

Post autor: Tygrysq » pn lip 30, 2018 19:49

Sprawdź zasilania i masy do komfortu pod dywanem tam jeden przewód potrafi dzielić się na kilka tak samo jak can komfortu zabezpieczone te połączenia są tylko taśmą odklej taśmę i sprawdź czy nie jest czarno czy zielono...



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[inny] Re: Passat B5 i problemy z modułem komfortu

Post autor: ROBAL_26 » pn lip 30, 2018 20:32

sprawdź dokładnie wiązkę pod wykładzina w okolicy tylnej kanapy a najlepiej po całości od modułu komfortu do tylnej kanapy ,przy tym zabiegu dobrze jest zdemontować fotel kierowcy i listwy progu wewnętrzne i unieść wykładzinę , gniją pod nią fabryczne punkty łączeniowe .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości