[inny] Transporter T5 1.9 axc błąd 16955

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hashultra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 12, 2008 07:27
Lokalizacja: Śląsk

[inny] Transporter T5 1.9 axc błąd 16955

Post autor: hashultra » pn mar 05, 2018 18:56

Witam, proszę mnie nie odsyłać do szukajki bo już to robię od kilku tygodni
16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal P0571 - 000 -
Wymienione oraz poprawnie zamontowane dwa razy oryginalne czujniki (stop oraz sprzęgła), wymienione wszystkie żarówki (tylko listwa led w tylnych drzwiach nie ruszana - działa w całości) sprawdzone multimetrem wszystkie bezpieczniki a błąd powraca po pierwszym naciśnięciu pedału hamulca :(

W blokach danych na kanale 006 ciągle (nawet po odpięciu czujnika) widnieje na końcu 1 w drugim oknie
Obrazek

Czy taki błąd może powodować manetka kierunkowskazów?
Zanim pojawił się błąd, z powodu zwarcia przy głównym wlaczniku świateł przepalił się główny bezpiecznik pod akumulatorem (100amper)
Czy to mogło mieć wpływ?
Jakieś sugestie?
Aha bordnetz sygnalizuje awarie świateł cofania (back up light - not ok) - wymiana żarówek nic nie zmienia
Wszystkie światła - działają prawidłowo (stop, cofania, kierunki, itp)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: Transporter T5 1.9 axc błąd 16955

Post autor: grg474 » pt mar 16, 2018 22:50

zacznijmy od czujnika STOP
pin 1 - zasilanie z bezpiecznika SB9 - naciśnięcie pedału powoduje pojawienie się prądu na pinie 4 z którego idzie do wszystkich świateł STOP oraz do pinu T94/87
pin 2 zasilanie z bezpiecznika SD19 wspólne dla czujnika sprzęgła - naciśnięcie pedału hamulca powoduje rozwarcie styku czujnika - przestaje wychodzić napięcie z pinu 3 czujnika - przewód idzie do pinu T94/65


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

hashultra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 12, 2008 07:27
Lokalizacja: Śląsk

[inny] Re: Transporter T5 1.9 axc błąd 16955

Post autor: hashultra » pn kwie 23, 2018 20:57

Po długiej przerwie w końcu zabrałem się za diagnozę transportera i podpowiedź kolegi grg474 była trafiona
Czujniki pod pedałem sprzęgła i hamulca działają prawidłowo (napięcie pojawia się i znika na właściwych pinach) ale na na pinie T94/87 przy włączonej stacyjce jest ciągle napięcie (9,5v), obojętnie czy pedał hamulca jest wciśnięty czy nie.
Po wyłączeniu stacyjki po ok 8sek napięcie znika...
W pierwszej kolejności wyciągałem kolejno wszystkie bezpieczniki i liczyłem że to naprowadzi mnie mniej więcej na źródło problemu ale napięcie ciągle było na pinie 87, zniknęło dopiero po wyciągnięciu przekaźnika 109
Czy ktoś może mi powiedzieć za co on odpowiada? Szukam od godziny jakiegoś schematu elektrycznego do tej jednostki i nic nie znalazłem :(

Obrazek
(zdjęcie zapożyczone z elektroda.pl)



hashultra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 12, 2008 07:27
Lokalizacja: Śląsk

[inny] Re: Transporter T5 1.9 axc błąd 16955

Post autor: hashultra » ndz maja 06, 2018 15:42

Udało się, wszystkiemu winien był przetarty kabelek idący do pinu 87 (czarno czerwony) głęboko pod wtyczkami z lewej strony komputera, po zlutowaniu i zaizolowaniu błąd w końcu udało się na stałe wykasować.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla grg474 za podpowiedź.
Temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości