Problem z automatycznymi wycieraczkami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miodzio20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 29, 2018 19:46
Auto: Volkswagen Golf

Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: miodzio20 » sob sie 03, 2019 11:50

Dzień dobry wszystkim, czy ktoś może spotkał się z takowym problemem: wycieraczki na auto pomimo tego, że nie pada, szyba czysta, brak uszkodzeń na sensorze, itp... działają w cyklu np 6 sekund, 12 sekund... ciągle.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
koral golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lip 06, 2019 22:46
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Golf 7
Silnik: CJZB

Re: Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: koral golf » pt sie 09, 2019 11:18

Ja mam podobnie.
Mam sensor deszczu, mam włączoną tą opcje w menu w ustawieniach auta a pomimo tego wycieraczki chodzą nawet jak szyba jest sucha.
Inaczej mówiąc, wycieraczki się zachowują tak jakby w ogóle nie brały pod uwagę tego czujnika deszczu, czyli działają tylko w trybie czasowym.
Podobno Ten Typ Tak Ma.
Jeśli tak, to jestem rozczarowany tym systemem.
Czy Wy, prócz miodzio20 oraz mnie też tak macie?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: flo89 » pt sie 09, 2019 11:37

Tylko vcds wam panowie może pomóc. U mnie wycieraczki automatyczne działają prawidłowo, w zależności od mocy deszczu. Być może padł wam czujnik w szybie i dlatego wycieraczki przeszły w tryb czasowy aby w ogóle działać. Wspomniany VCDS podpowie czy jest z tym jakiś problem. EWENTUALNIE co się w VW czasem zdarza, "wyprogramowała" się funkcja i trzeba ją ponownie zaptaszkować...również w VCDS :)


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
koral golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lip 06, 2019 22:46
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Golf 7
Silnik: CJZB

Re: Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: koral golf » pt sie 09, 2019 13:54

Ano właśnie...
I tu będę miał do Ciebie flo89 od razu pytanie, nawiązując jednocześnie do naszej wcześniejszej rozmowy na pw:
czy obd eleven pokaże to samo co pokazłby VCDS?
Inczej mówiąc, czy ODB eleven pozwoli wejść aż do sterownika wycieraczek aby podejrzeć parametry czujnika deszczu czy też nie, w tym przypadku, na taką okazję trzeba mieć VCDS'a?
Info dla mnie o tyle ważne, że właśnie w przyszłym tygodniu planuję zakup OBD eleven.

I jeszcze jedno pytanie do Ciebie:
czy jeśli włączysz wycieraczki na pozycje "jeden do góry", czyli czasowa/automatyczna praca wycieraczek, to dopóki nie pada, to wycieraczki w ogóle nie pracują?
Tzn. czy, jeździsz cały czas z tą dźwigienką w pozycji "jeden do góry" aby wycieraczki były w stanie gotowości na deszcz?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: flo89 » ndz sie 11, 2019 09:29

Tak, vcds pokaże to samo co Obdeleven, oba mają również ten sam dostęp do tych samych sterowników.
Jeśli o wycieraczki chodzi to zawsze pierwsze włączenie to jest przetarcie a potem oczekiwanie już na deszcz. Zwykle jeżdżę cały czas z włączonymi auto wycieraczkami. Natomiast zdarzyć się może że zareagują na jakiś kurz gdy jest większy, wtedy wyłączam żeby nie tarły na sucho. Potem o nich zapominam i włączam w deszcz i znów zapominam że sa włączone. Przeważnie sa jednak włączone i działają jak trzeba. Dla mnie również najlepszy jest pierwszy stopień czułości, sporadycznie zdarzy się że coś im odbije i za słabo wycierają na pierwszym, wtedy daje na drugi.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
koral golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lip 06, 2019 22:46
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Golf 7
Silnik: CJZB

Re: Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: koral golf » ndz sie 11, 2019 22:08

Czyli wygląda na to, że ja i miodzio20 mamy ten sam problem.
W przyszłym tygodniu chyba kupię tego elevena i będę drążył zagadnienie.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Problem z automatycznymi wycieraczkami

Post autor: flo89 » pn sie 12, 2019 11:21

Jak będziesz chciał jakieś porównanie kodowań, albo coś będzie nie jasne to pisz. Może coś poradzimy


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości