Jaki akumulator - porady, opinie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: vwarek » pt wrz 24, 2021 12:18

harvard pisze:
czw wrz 23, 2021 19:58
@vwarek
Chcesz powiedzieć, że agma ładowałeś transformatorowym bez elektroniki?
Nie mam AGM-a, to jest klasyczny akumulator z płynnym elektrolitem.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » pt wrz 24, 2021 19:18

nie ma to znaczenia. w zasadzie agm laduje sie tez tak samo. to nie zelówka ze spuchnie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

gstroy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2022 13:02
Auto: Golf Sportsvan

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: gstroy » śr lut 23, 2022 13:12

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam Golfa 7 Sportsvana z 2019 roku z litrowym silnikiem benzynowym 115 KM. Kupiony w tym roku i jeszcze go dobrze nie znam, dlatego chciałbym prosić o pomoc w diagnostyce akumulatora. Otóż napięcie przy zgaszonym silniku wynosi 12,4V, natomiast po uruchomieniu wzrasta do 13,3V (podobno powinno być powyżej 14V). Rzecz w tym, że kiedy włączę światła i dmuchawę, czyli zwiększę pobór prądu, napięcie ładowania ani drgnie i nadal pokazuje 13,3V. Czytałem, że wraz ze wzrostem obciążenia napięcie także powinno rosnąć. Czy możecie sprawdzić, jak jest w Waszych Golfach? Mam się martwić? A jeśli tak, to problemem byłby akumulator czy może alternator? Albo regulator napięcia?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » śr lut 23, 2022 21:16

Alternator jest sterowany przez lin więc tu nie jest jak w golfie ze coś spada coś rośnie że musi być 14.4 volta jak odpalisz silnik. Tu ecm decyduje ile i kiedy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: Piasek » czw lut 24, 2022 06:43

Aczkolwiek aku należałoby sprawdzić jakim miernikiem/testerem bo to że ma 3 lata o niczym nie świadczy. Nie dalej jak 2 tygodnie temu wymieniałem ledwie 4-letniego EBF`a w Superbie. Ale ten przy porannych rozruchach wywalał już komunikat na desce że aku słaby. S/S skutecznie wykańcza aku.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

gstroy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2022 13:02
Auto: Golf Sportsvan

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: gstroy » czw lut 24, 2022 07:16

Akumulator został sprawdzony w stacji diagnostycznej takim testerem z trzema diodami, który wskazał stan Weak (żółta dioda), czyli niedoładowany.

A jak dokładnie wygląda ten komunikat na desce o słabym akumulatorze? Masz na myśli podświetlony obrazek akumulatora czy jakiś tekst? A jeśli to tekst, to pamiętasz dokładnie jaki? Zdarzyło mi się kilka razy, że rano nie odpalił od pierwszego razu, ale zrzuciłem to na niską temperaturę otoczenia. Natomiast komunikatów żadnych nie było.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » czw lut 24, 2022 07:29

Stary stop działa tylko jak silnik ciepły, aku naładowany itd. Jak zgaśnie to odpalenie silnika ciepłego co chodził minute czy dwie temu to zaledwie dotknięcie rozrusznika. Nie ma co porównywać z rozruchem zimnego po nocy. SS nie dobija tak strasznie aku bo w życiu by mi w moich 1.6 tdi nie wytrzymały po 11 lat. Magistrala LIN wykończy zwykły płynny kwasiak tradycyjny to fakt ale nie efb czy agm. Ale sprawdzić tu można by było tylko ze trzeba aku naładować odczekać dobę a nawet dwie, wyciągnąć aku i na tester pozadny zawieźć. A nie ze autem gdzieś podjedzie żeby mu sprawdzili w samochodzie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

gstroy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2022 13:02
Auto: Golf Sportsvan

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: gstroy » czw lut 24, 2022 07:42

To pewnie umówię się do ASO na to sprawdzenie. Auto jest jeszcze na gwarancji, więc nie mogę tego zrobić w zewnętrznym serwisie. Może winę za niedoładowany akumulator ponosi jakiś inny element.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » czw lut 24, 2022 11:14

Auto może i jest na gwarancji ale czy aku też to nie jest powiedziane. Gwarancja nie obejmuje 100 procent całego auta. Na szybę przednia masz też skróconą tak jak na opony itp sprawy. W telefonie też jest ze gwarancja na aku to tylko pół roku.

Żeby sprawdzić aku nie może on siedzieć zamontowany w aucie z jeden dzień a nawet dwa dni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

gstroy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2022 13:02
Auto: Golf Sportsvan

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: gstroy » czw lut 24, 2022 11:22

Rozumiem. A może ktoś polecić jakiś sprawdzony serwis akumulatorów w okolicach Poznania? Staram się coś znaleźć, ale wyskakują mi prawie same sklepy z akumulatorami albo elektrycy samochodowi. A ja raczej potrzebowałbym jakiejś stacji diagnostycznej, która będzie potrafiła wymontować akumulator, sprawdzić go, a także użyczyć na ten czas jakiś akumulator zastępczy i pokasować ewentualne błędy spowodowane odłączeniem akumulatora. Podobno nowy/nowo włożony akumulator wymaga też jakiegoś ustawienia w ASO.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » czw lut 24, 2022 11:33

Niektóre sklepy/ hurtownie aku świadczą takie usługi że dają zastepczaka a twoim aku się zaopiekują. Unas w Szczecinie Mazurek czyli mr akumulator świadczy takie usługi za 50 zł.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » czw maja 26, 2022 14:43

Słuchajcie mam znowu glupie pytanie. Moj 8 i pół letni agm jest raz w miesiącu doładowywany, czasem rozruch jest opoźniony, ale uruchamia auto. mam możliwość kupić exsita 760 70ah nowego w miarę rozsądnych pieniądzach. I moje pytanie. kilku znajomych namawia na uzupełnienie starego OEMa elektrolitem i zostawienie go az wyzionie ducha. jednak czasem w trakcie jazy wyrzucał mi komp grzane dupy i info na vcdsie, że z powodu niskiego napięcia aku wyłączono podgrzewane siedzenia. Miałem tak kilka razy. Doładowywałem i wsio ok. Zastanawiam się tutaj nad wyższością starego 8,5 lata ale OEMa 68ah/720 nad exsitem nowym z lepszym prądem 70ah/760. Czy na moim miejscu wymienilibyście starego agma czy jeszcze go doklepać. Pytam bo też nie wiem jakie ceny będą za pół roku lub przed zima, wszystko w takim tempie idzie w górę, że poźniej można się za głowę łapać. dzieki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » czw maja 26, 2022 22:00

Dolej wody z odrobiną elektrolitu. Przechył aku i dolej tak po 80 ml. Odczekaj parę godzin lub nawet cały dzień. Ładuj go prądem 3 A tak z 8 godzin i zrób przerwę i potem ponownie 8 godzin i przerwa i znowu 8 godzin. Przerwy mogą być też kilkugodzinne np 5 godzin i więcej. Można agm odratować nawet na sprawność w okolice 80 procent bez problemu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » ndz cze 05, 2022 08:00

Zakupiłem nowego exide 70ah/760A. Aku przyszedł naładowany w 71% doładowałem go (foksur 7a). Jednak w can available capacity mam w dalszym ciągu tylko 54Ah nie wiem dlaczego. Może trzeba lepszej ładowarki? A może vcds jakoś to inaczej (niepoprawnie?) zlicza? Foksur 7a ma mozliwość zrobić recondition ale boję się, że może po całej nocy zbytnio wysuszyć maty bo wali napięciem od 14,6 do 16 v. Co byś Wesol podpowiedział? Próbować doładowywać w zwykłym trybie AGM jeszcze raz aż zobaczę na vcdsie więcej niż 54 Ah?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości