MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

camel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 22, 2017 22:03

MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: camel99 » śr lut 22, 2017 22:28

Witam,
Jestem tu nowy zatem witam Wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem golfa 7 i próbuje się zmierzyć z wymianą żarówki biksenona świateł mijania/drogowych.
Tu znalazłem manual do tego http://autoburn.pl/article/7090/wymiana ... _vw_golf_7" onclick="window.open(this.href);return false;, ale utknąłem w punkcie obniżenia zderzaka.
Czy ktoś jest w stanie mnie bardziej poinstruować jak obniżyć zderzak? Czy trzeba zdjąć nadkola z obu strona i wtedy jest jakieś mocowanie?

Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: grg474 » czw lut 23, 2017 21:27

przecież masz pokazane, odkręcić po 3 wkręty, a następnie wypiąć plastikową blokadę pionową na połączeniu zderzak/błotnik/nadkole. Blokada uniemożliwia wypięcie zderzaka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

camel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 22, 2017 22:03

Re: MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: camel99 » pt lut 24, 2017 11:22

grg474 pisze:przecież masz pokazane, odkręcić po 3 wkręty, a następnie wypiąć plastikową blokadę pionową na połączeniu zderzak/błotnik/nadkole. Blokada uniemożliwia wypięcie zderzaka

rozumiem, że pod nadkolem jest jakieś mocowanie zderzaka z błotnikiem?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: grg474 » pt lut 24, 2017 19:28

tak - masz taką jakby wypukłość pod którą na punkcie łączenia zderzaka i błotnika widać tą zapinkę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

camel99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 22, 2017 22:03

Re: MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: camel99 » pt lut 24, 2017 22:09

grg474 pisze:tak - masz taką jakby wypukłość pod którą na punkcie łączenia zderzaka i błotnika widać tą zapinkę
dzięki
dziś zacząłem wymianę ale nie skończyłem bo się ciemno zrobiło. Jutro będę kończył. Problem miałem z wyjęciem klosza, choć nie jest to w sumie konieczne. Ja zdjąłem dodatkowo koło żeby mieć lepszy dostęp do nadkola. Najwięcej czasu straciłem na wyjęcie żarówki i jej włożenie. Tam jest taka wajcha, którą chyba trzeba obrócić żeby te blaszki trzymające żarówkę poluźnić. Stara okazało się, że pękła, dlatego zdecydowałem się na demontaż klosza, żeby usunąć resztki szkła.
Zobaczymy jak pójdzie składanie wszystkiego.

Co do zapinki do zderzak jest przymocowany do błotnika takimi plastikowymi motylkami na klucz 10.



lolekgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 17:05

MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: lolekgolf » pn gru 25, 2017 19:42

Witam Świątecznie
Właśnie zaczęła mi się wyłączać na 2 sekundy jedna żarówka i zmieniła barwę. Czy jej koniec jest już bliski? Jak widzę z wymianą trochę roboty jest. Mam chyba żarniki D3S. Co polecacie? Oryginały w ASO 900 PLn za sztukę. KOSMOS



matijuve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 02, 2017 20:51

MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: matijuve » pt gru 29, 2017 15:07

@lolekgolf kolego mam to samo ;) Właśnie zakupiłem żarniki Philipsa WhiteVision gen2 D3S, udało mi się je dorwać za 280 zł/sztuka z dobrego źródła (dużo podrób na rynku) z 2 letnią gwarancja. Oryginalne różnią się jedynie znaczkiem VW (taką informację dostałem w ASO).



lolekgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 17:05

MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: lolekgolf » pt gru 29, 2017 18:47

Udało się. Wymieniłem na Osram w "oryginalnym opakowaniu" VW 290 za parę (kody na opakowaniu i na plastiku w środku, wykonanie ok, środek jak ory). Zamontowane były Philips. Zobaczę jak się rozświecą i sprawdzą. Na razie wydaje mi się, że są bardziej żółte niż poprzednie. Przy wymianie fajna 2-3 godzinna zabawa, tylko po co tyle komplikacji. Wystarczyłoby wygospodarować 2 cm za lampą i wymiana bezproblemowa. Ale konstruktor tak wymyślił i nic nie poradzisz.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: MK7 wymiana żarówki światła mijania ksenon

Post autor: odzim » pt sty 06, 2023 21:30

Panowie to 30 minut roboty to max


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości