Wymiana żarników xenonowych D1S golf 6 GTI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arekolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 26, 2012 10:32

Wymiana żarników xenonowych D1S golf 6 GTI

Post autor: arekolk » ndz lip 06, 2014 18:57

Witam,
Czy ktoś z forumowiczów wymieniał lub wie jak wymienić żarnik D1S w lampie (lampach) przednich golfa 6.
Zaglądałem tam i jak od strony prawej jest trochę miejsca to od strony kierowcy jest go bardzo mało przez skrzynkę z bezpiecznikami, dodatkowo na "macanego" nie wykumałem w jaki sposób żarnik jest mocowany w soczewce, co więcej znalazłem dwa filmiki w necie nt. jak zamocowany jest ów żarnik w soczewce Hella i Osram ale niestety wydaje mi się, że w tym przypadku to żaden z tych sposobów, choć mogę się mylić.
Proszę więc o informacje czy ktoś z podobnym problemem walczył i jak się z nim uporał.



Awatar użytkownika
arekolk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 26, 2012 10:32

Re: Wymiana żarników xenonowych D1S golf 6 GTI

Post autor: arekolk » wt lip 08, 2014 13:13

Problem rozwiązany wymieniłem. Na soczewce znajduje się takie mocowanie: http://hidretrofit.pl/sklep/oprawka-moc ... ika-hella/" onclick="window.open(this.href);return false; rozpinamy ten "pipek" i wyjmujemy żarnik wraz z mocowaniem z soczewki, wkładamy nowy żarnik do mocowania i całość zapinamy na soczewce w jedyny pasujący sposób, a konkretnie kostką z zasilaniem w dół, zapinamy "pipek" i ok od strony pasażera nie ma problemu od strony kierowcy lekka gimnastyka musiałem mocowanie założyć na żarnik w chwili kiedy był częściowo włożony do soczewki i dopiero się dało. W przypadku kiedy chciałem to zrobić z żarnikiem włożonym w mocowanie nie ma miejsca na włożenie tego kompletu do soczewki, albo ja mam drwalskie łapy :grin: .

W necie nie znalazłem instrukcji montażu ale to chyba z powodu że mocowanie jest uniwersalne dla żarnika D1S jak i D2S



piobul88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 29, 2020 08:26

Re: Wymiana żarników xenonowych D1S golf 6 GTI

Post autor: piobul88 » śr sty 29, 2020 08:36

Witam. Jakie zakupiłeś żarniki D1S ? :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości