[mk5] Golf V i pół lampy przód

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Glina golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 01, 2019 18:52
Auto: Golf V i pół
Silnik: CAXA

[mk5] Golf V i pół lampy przód

Post autor: Glina golf » ndz gru 01, 2019 22:24

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem świeżym użytkownikiem tego forum, także miło mi poznać wszystkich. Od niecałego roku jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa V i pół variant, i właśnie w tym pół leży mój problem. Wiec do problemu, podczas przeróbki przodu na golfa 6 nie było większych problemów, wiadomo błotniki ,maska itd. Lampy dostałem od znajomego garażu bo ktoś je zmienił na ori xenon. I właśnie w lampach tkwi problem, są to jakieś chińskie gti z „bisoczewka” w których były wsadzone na sile h7, dodam ze bardzo marnie to świeciło. Wiec pooglądałem żarniki i wyszło ze to D2S ale żadnej przetwornicy w lampie nie było.nawet miejsc montażowych dla przetwornicy. O dziwo wtyczka od lamp pasowała bez żadnych adapterów i wszystko chodzi jak trzeba nawet regulacja wysokości z przycisku. Kupiłem led d2s 35 W i wszystko fajnie swieci mijania i drogowe(przesłony) ale...

Problem nr 1
Wali błędami spalonych świateł długich i krótkich. Z krótkimi sobie poradziłem zmieniłem kodowanie na xenon z przesłona i wszystko git ale długie wała błędem elektro magnesu przesłony, a najśmieszniejsze ze długie działają normalnie (słychać przesłony) i zapala się kontrolka długich. Wymyśliłem tyle ze poszukam które przewody odpowiadają za długie i je przepinuje tam gdzie bordnetz ma sterowanie przesłonami, czy wtedy znikną błędy przesłony długich? Czy lepiej dociągnąć te dwa przewody nowe?

Problem nr 2
Nie jest to bardzo duży ale irytujący, mianowicie zawsze po odpaleniu przez chwile podczas jazdy włączają się i wyłączają na przemian raz lewa to potem prawa gaśnie i się zapala. Po kilku razach mniej więcej 3 wszystko wraca do normy i świecą już normalnie. Po zmianie kodowania na xenony nic się nie zmieniło. Zauważyłem ze czasem świruje zamek centralnego ale to chyba nie ma nic wspólnego. I zauważyłem ze jak cofam po parkingu to tez czasem się włączają i wyłączają.

W golfie mam bordnetz 30 bajtowy. Ale wyszła epistoła, jeżeli ma ktoś sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam



Wysłane z iPhone'a



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk5] Re: Golf V i pół lampy przód

Post autor: grg474 » czw gru 12, 2019 00:40

wyłącz w długim kodowaniu - sprawdzanie żarówek świateł mijania i drogowych


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Glina golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 01, 2019 18:52
Auto: Golf V i pół
Silnik: CAXA

[mk5] Re: Golf V i pół lampy przód

Post autor: Glina golf » pt gru 13, 2019 09:01

Już przeglądałem te opcje ale znalazłem tylko zimne sprawdzanie, czyli nie wyświetla błędu dopóki nie włączę świateł. Coś mi się wydaje ze zmiana bordnetz na bcm z czegoś młodego z oryginalnym led z przodu by pomogła na moje problemy. Mam racje?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości