Golf mk5 przeróbka xenonów DEPO na żarówki H7

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Golf mk5 przeróbka xenonów DEPO na żarówki H7

Post autor: Plewson » sob sty 12, 2019 22:27

Witam. Mieszkam w Irlandii, kupiłem dzisiaj mega okazyjnie xenony DEPO. Sprzedający mówił że kupił je jako nowe z ebaya, przyszły uszkodzone w kilku miejscach oraz wydaje mi się że nie wiedział nawet że to są Xenony.
Zapłaciłem za nie 50e. Tutaj takie lampy to rarytas i w dobrym stanie kosztują 350e bez przetwornic, także wyrwałem je prawie za darmo. Na dodatek dostałem dwa zestawy narprawcze uchwytów oraz komplet żarówek LED H7 marki C6 :rotfl:

Lista uszkodzeń (będą również pokazane na zdjęciach):

-Urwany uchwyt boczny w obu lampach
-urwana regulacja wysokości na imbus/krzyżak w prawej lampie
-prawa lampa miała zdjęty klosz i została złożona w żałosny sposób
-odbłyśnik długich świateł lewej lampy ma urwane 2 górne uchwyty
-soczewka prawej lampy jest osadzona dosyć głęboko i powstała duża szpara względem oprawki, lewa też ma szparę ale mniejszą
-wtyczka przetwornicy lewej lampy ma ułamane zatrzaski i wpada do środka lampy

Poza tym nie mam przetwornic oraz żarówek. I jak sprawdzałem ceny to za wszystko co potrzebuje wyjdzie mnie kilka razy więcej niż dałem za lampy :los2:
Mam więc plan lecz nie wiem czy ma sens. Chcę te lampy przerobić pod żarówki h7 i zamontować HIDy. Pojawia się pare problemów:

-jak zamocować żarówki
-jak pociągnąć do nich zasilanie
-czy oryginalna wtyczka instalacji w moim aucie uciągnie to wszystko
-co z układem samopoziomowania?
-czy jest to bi xenon czy xenon? bo nie wiem :ass:

Na dodatek dziwnie wyglądają środki lamp, te jakby obudowy odbłyśników zaraz za chromowanymi ringami. Są wykonane z półprzezroczystego plastiku i są lekko błękitne. Dobrze to widać na żywo, niezbyt wyraźnie na zdjęciach.
Ogólnie mi się to nie podoba więc zdejmę klosze obu lamp i pomaluje wszystko na czarny połysk.
Jakiej farby w sprayu użyć? i czy muszę jakoś zmatować powierzchnię tych chromowanych elementów przed lakierowaniem?

Już tak na podsumowanie dodam że chcę te lampy przerobić dlatego że nie mam spryskiwaczy i nawet jakbym skompletował wszystko do xenonów to i tak na przeglądzie by nie przeszło bo nie ma sprysków.
I w ogóle jest potrzebny jakiś adapter żeby te lampy podłaczyć do ori instalacji bez xena? Pamiętam że były takie adaptery w mk4.

Poniżej zdjęcia z opisami.




szczelina soczewki względem obudowy, lampa prawa


szczelina w lewej lampie


wnętrze (jaka tam wchodzi w ogóle żarówka, DS1?


to jak się nie mylę to chyba wtyczka do żarówki?


gniazdo lampy


wtyczka w moim aucie


uszkodzona wtyczka do przetwornicy


ułamany uchwyt (lampa lewa, nie klejona)


ułamany uchwyt (lampa prawa, powtórnie klejona...)


urwana śruba do regulacji wysokości, mam zapasową zwykłą lampe to zrobię reperaturkę.


główka postojówki LED :grrr:


ułamane górne uchwyty odbłyśnika świateł długich w lewej lampie


jakie ma zadanie żarówka w tym miejscu, jeśli się nie mylę to wchodzi tam w5w, oraz do tej oprawki niżej wchodzi h21w jako kierunkowskaz tak?


to chyba układ samopoziomowania? Da się to przerobić na manualną regulację z pokrętła w kabinie?


tutaj widać obudowę odbłyśnika, na żywo słabo to wygląda że widać uchwyty i kable.

Na razie to wszystko, proszę o pomoc i porady. Jeśli ktoś podpowie czego używa do lakierowania wnętrz na czarno to zrobię jakąś fajną fotorelację bo mam ciekawy pomysł na te lampy :grin:


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Re: Golf mk5 przeróbka xenonów DEPO na żarówki H7

Post autor: Plewson » wt sty 15, 2019 15:10

Sory za post pod postem. Raczej rezygnuję z przeróbki na H7. Zamówię zestaw HID pod D2S. Lampy juz naprawione, jednak nie maluje środków bo nie chcę rozklejać lampy która nie była otwierana. Tą niepoprawnie sklejoną otworzyłem, wyczyściłem stary klej i skleiłem na silikon RTV marki Würth. Zrobiłem reperaturkę pokrętła regulacji wysokości, skleiłem mocowania odbłyśnika oraz wtopiłem w nie zszywki do papieru aby wzmocnić łączenie. Naprawiłem też główne uchwyty boczne. Także niedługo zamawiam zestaw HID oraz adapter wtyczki pod ori instalację. Mam pytanie, czy oryginalne przetwornice miały jakieś inne zadanie niż dać napięcie żarowe xenonowej? Bo nie wiem czy jak dam HIDy i podłączenie lampy poprzez adaptery to czy będzie działał układ samopoziomowania? Pozdrawiam.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości