[mk5] pomarańczowe kontrolki (wspomaganie + ESP) -> GOLF V

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skroobek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:22
Auto: Volkswagen Golf

[mk5] pomarańczowe kontrolki (wspomaganie + ESP) -> GOLF V

Post autor: skroobek83 » sob maja 26, 2018 10:37

Witam

TAKA SYTUACJA -> proszę o pomoc

rano odpalam samochód i już na desce rozdzielczej palą się dwie kontroli pomarańczowe od wspomagania kierownicy i ESP (wspomaganie działa na "pół gwizdka")
wykonuje procedure -> skręt w lewo, prawo, jazda prosto... wszystko gaśnie. Jeżdżę pół dnia wszystko w porządku, po kilku godzinach ponowna sytuacja dwie kontrolki, ponownie procedura i wszystko się gasi. Byłem z problemem u mechanika tylko zanim dojeżdżam wszytko się gasi a urządzenie diagnostyczne nie wykazuje błędów.

... mija miesiąc - myślę - może akumulator, spadki napięcia... wymieniłem bo też już się należało, po wymianie akumulatora nic się nie zmieniło.

Jedno co zauważyłem... jak auto stoi przez dzień, jest ciepło to kontrolki nie wyskakują, jak w nocy stoi na dworze i były lekkie przymrozki musiałem zrobić procedurę kilkukrotnie zanim kontrolki zgasły.

Borykam się z problemem już 3-4 miesiące - niemalże dzień świstaka... :( nerwy już też puszczają

PROSZĘ O POMOC



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk5] Re: pomarańczowe kontrolki (wspomaganie + ESP) -> GOLF V

Post autor: grg474 » ndz maja 27, 2018 18:45

identyczny problem mieliśmy u kumpla - wymontowałem moduł pod kierownicą i...wypadł z niego jakiś układzik - podmiana modułu na inny i auto hula do dziś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

[mk5] Re: pomarańczowe kontrolki (wspomaganie + ESP) -> GOLF V

Post autor: mosespl » sob mar 02, 2019 22:02

Dokladnie to samo bylo u mnie i pomogla wymiana modulu pod kiera, najlepiej na highline bo mozna dolkzyc kiere multifunkcyjna i mfa+ jak sie nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości