[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: pikam » wt wrz 28, 2010 07:45

Parę dni temu zauważyłem w moim Golf PLUS 1.9 TDI z 2008 r., że przestała mi działać sygnalizacja włączonych kierunkowskazów (to tzw. pik, pik gdy kierunkowskaz miga).
Do tego żeby było mało nie mam też powiadomienia dźwiękowego pozostawionych włączonych świateł, otwartych drzwi czy też maski lub bagażnika – też cisza

Na początku myślałem, że spalił się bezpiecznik – niestety wszystkie są oki.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz – w instrukcji znalazłem, ze skrzynki z bezpiecznikami są pod maską i w kabinie po lewej stronie kokpitu. U mnie jest tylko skrzynka pod maską, bo pod kierownicą są jakieś przekaźniki, ale by się do nich dostać to trzeba sporo plastików odkręcić.

Podejrzewam, że za brak w/w sygnałów jest odpowiedzialny jakiś przekaźnik, tylko który i gdzie go szukać?
Wizyta w serwisie, czy też istnieje możliwość samodzielnego zdiagnozowania tej usterki
Za wszelką możliwa pomoc dziękuję



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: edzio » wt wrz 28, 2010 09:15

O ile dobrze pamietam ,taki brzęczek jest w liczniku i na początek trzeba zrobic test zegarów ,sprawdzic ,czy on sam wogule działa.



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowsk

Post autor: pikam » wt wrz 28, 2010 10:22

edzio pisze:O ile dobrze pamietam ,taki brzęczek jest w liczniku i na początek trzeba zrobic test zegarów ,sprawdzic ,czy on sam wogule działa.
sorki ale jestem zielony w tym temacie - jak to zrobić, czy samemu da się to sprawdzić bo gdy zadzwoniłem do serwisu VW :) i usłyszałem coś takiego:
"ma pan do wyboru dwie możliwości:
1. albo zepsuty jest mikrowłącznik w drzwiach - koszt wraz z robocizną ok. 400
2. albo zepsuty jest zestaw wskaźników - koszt wraz z robocizną ok. 800
na moje pytanie czy da się to sprawdzić podpięciem pod kompa padła odpowiedz - że tej awarii nie stwierdzi się podpięciem pod komputer " :) :(

ciekawe tylko czy koszt jaki poniosę zależy od widzi mi się panów w serwisie.



marcin44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Łomża

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: marcin44 » wt wrz 28, 2010 14:47

jest jeden prosty test, na mikrostyk, wystarczy sprawdzić czy świeci się światło w kabinie po otwarciu drzwi, oczywiście w odpowiedniej pozycji przełącznika, tutaj masz cały obszerny wykład: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053
myślę, że nie ma różnicy czy to golf IV, czy V. Co do serwisu to odradzam bonie jest tom warte tych pieniędzy :chytry:



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: szysz61 » wt wrz 28, 2010 20:13

Aby dotrzeć do bezpieczników znajdujących się w kabinie musisz otworzyć a następnie wyciągnąć odchylany schowek pod kierownicą. Najpierw lekko unieś i wyciągnij jedną stronę potem drugą.



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowsk

Post autor: pikam » wt paź 05, 2010 08:14

szysz61 pisze:Aby dotrzeć do bezpieczników znajdujących się w kabinie musisz otworzyć a następnie wyciągnąć odchylany schowek pod kierownicą. Najpierw lekko unieś i wyciągnij jedną stronę potem drugą.
wielkie dzięki za podpowiedź - w życiu bym na to nie wpadł - bo już rozebrałem dwa boczki :( - i nic tam nie znalazłem.

a co do awarii - uwalony głośniczek w desce rozdzielczej - koszt wraz z robocizną 150 - teraz wszystko mnie cieszy.
No poza głośnikami, które nie działają (wysokie i średnie tony) - przy okazji wyszło, że mam uwaloną zwrotnicę dźwięku w drzwiach - ale to już inny temat.
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za zainteresowanie



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: szysz61 » wt paź 05, 2010 16:41

Z głośnikami w drzwiach też mam kłopoty, raz jest wszystko OK, innym razem coś nie styka i jakieś głośniki nie dają dźwięku. Podejrzewałem popękane przewody w wiązce przy drzwiach, ale po tym co piszesz obawiam się, że może to być coś poważniejszego tj. zwrotnica.



red311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 20, 2010 23:37

Re: [mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowsk

Post autor: red311 » śr paź 20, 2010 23:47

pikam:
ale gdzie to naprawiles?
czy ktos wie gdzie kupic taki glosniczek do zegarow? i jak go samemu wymienic?



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowsk

Post autor: pikam » wt lis 02, 2010 12:30

red311 pisze:pikam:
ale gdzie to naprawiles?
czy ktos wie gdzie kupic taki glosniczek do zegarow? i jak go samemu wymienic?
ja nie ryzykowałem - oddałem do warsztatu - auto rano odstawione i tego samego dnia odebrane.
tel. 880108099 - P.Tomek - zadzwoń (8- 15), pogadaj i umów się.



arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: arturkmak » śr lis 10, 2010 11:36

Z tego co ja wiem to klikawka od kierunkowskazow znajduje sie we wlaczniku swiatel awaryjnych. Przynajmniej yak jest w golfie mk4. Jeslsi nie ma klikania przy kierunkowskazach to trzeba caly ten wlacznik wymienic. Czesc bardzo dostepna na szrotach i niedroga.



kaputo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 14:20

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: kaputo1 » wt lut 01, 2011 00:52

Mam podobny problem. Sygnalizator raz działa a raz nie. Rozebrałbym zegary do wymiany głośniczka ale proszę o informację odnośnie odłączenia akumulatora. Czy potrzeba odłączać klemę akumulatora? Czy może tylko wyjąć jakiś bezpiecznik. Albo może wystarczy tylko jak wyłączony jest zapłon. Czy po odłączeniu akumulatora może się coś rozregulować, przepustnica, kluczyki, etc (zegar i stacje radiowe to oczywiste).



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: Pablo Corrado » wt lut 01, 2011 09:40

ESP i wspomaganie będzie świecić, ale po przejechaniu kilkuset metrów się skalibruje.
Możesz śmiało odłączyć akumlator, bez obaw.
Jeśli masz oryginalne radio to nie zgubi ani stacji ani ustawień. Co do kodu radia, to NAPRAWDOPODOBNIEJ ( nie pamiętam już sam ) kod będzie trzeba wpisać od nowa, jeśli wyjmiesz zegary. Jeśli tylko odłączysz aku a nie wyjmiesz zegarów, kod zostanie zapisany.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

kaputo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 17, 2010 14:20

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: kaputo1 » wt lut 01, 2011 23:49

Właśnie to z radiem mi nie pasuje. RCD 300 zapamiętuje VIN, i teoretycznie w tym samym aucie nie powinien wołać o kod. Zestaw wskaźników wstawię przecież ten sam, czyli innych parametrów nie straci.
Z odłączaniem akumulatora bardziej mam obawy o sterownik silnika. Będzie konieczna adaptacja przepustnicy?
Nie wystarczy wyjmować wskaźniki tylko przy wyłączonym zapłonie?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

[mk5] Nie działa sygnał dźwiękowy włączonych kierunkowskazów

Post autor: edzio » śr lut 02, 2011 09:08

Nie odłączaj akumlatora ,po co ?,najwyżej kontrolka poduszki nie zgaśnie po tych całych operacjach,to sobie błąd skasujesz,ale myślę na99%,że nie zapali.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości