Pulsujące kontrolki na liczniku. BORA

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

Pulsujące kontrolki na liczniku. BORA

Post autor: ArdKeeN » wt gru 06, 2022 17:46

Witam Serdecznie.
Borykam się z problemem pulsujących, przygasających kontrolek na liczniku po przekręceniu kluczyka na zapłon, przez co czasem nie mogę odpalić auta. Jakby zanikał prąd, ale na przykład podświetlenie zegara czy licznika kilometrów, czy wskazówek jest normalnie. Tylko i wyłącznie kontrolek. Po odpaleniu jest OK wiadomo gasną wszystkie ale na przykład można to sprawdzić na kontrolce bagażnika, bądź ręcznego i wtedy widać, że nie pulsują, nie przyciemniają się. To tak się dzieje jakby bicie serca. O co tu chodzi? Jakby zanikała masa albo plus to raczej cały licznik by gasł. Licznik Immo 3 full FIS sport BORA. Czy to jakiś zimny lut czy licznik nadaje się do wymiany?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Pulsujące kontrolki na liczniku. BORA

Post autor: marcin7x5 » śr gru 07, 2022 18:18

Słaby akumulator lub zbyt duży pobór prądu przy rozruchu.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Re: Pulsujące kontrolki na liczniku. BORA

Post autor: władek111 » śr gru 07, 2022 20:05

Miałem podobnie w passacie i okazało się że kostka stacyjki. Po kilku dniach padła całkiem bo już nawet nie kręcił rozrusznik.



ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

Re: Pulsujące kontrolki na liczniku. BORA

Post autor: ArdKeeN » ndz gru 11, 2022 13:03

marcin7x5 pisze:
śr gru 07, 2022 18:18
Słaby akumulator lub zbyt duży pobór prądu przy rozruchu.
Marcin to są podstawy. Akumulator ma zaledwie 1,5 roku. Masy czyściłem sobie profilaktycznie latem. Plusy również. Słaby akumulator w ogóle nie kręciłby już silnikiem przy teraźniejszych minusowych temperaturach. Odnośnie poboru prądu. W chwili odpalania rozłączane są wszystkie odbiorniki prądu, więc można mieć włączone wszystko, a prąd nie ma prawa zanikać. To już kolejny Twój post pisany ogólnie, a nie z konkretnym problemem.



ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

Re: Pulsujące kontrolki na liczniku. BORA

Post autor: ArdKeeN » ndz gru 11, 2022 13:13

władek111 pisze:
śr gru 07, 2022 20:05
Miałem podobnie w passacie i okazało się że kostka stacyjki. Po kilku dniach padła całkiem bo już nawet nie kręcił rozrusznik.
Zgadza się kolego Władku. Najśmieszniejsze jest to, że w ogóle nie dawała ona oznak, że się kończy, ale dziś dałem jej do wiwatu i zacząłem szybko obracać w tą i z powrotem kluczykiem. Jak się okazało zaczęła nie puszczać w ogóle prądu na licznik. Sypało błędami na liczniku. Jak mocno docisnąłem stacyjkę, kontrolki przestały pulsować, jak tylko odpuszczę to znowu. Dziś ruszając nawet z podwórka, auto potrafiło samo zgasnąć :) Kostka stacyjki zamówiona. Wymienię i powinno być w porządku. Dziękuje ślicznie za pomoc. Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości