Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: Bednarus » śr mar 23, 2022 09:24

Wymieniłem uszkodzony sterownik 1C0 962 258 N. Kupiłem używany po kodzie części. Trafił mi się z jakiegoś trzydrzwiowego Volkswagena. Działały tylko przednie drzwi. Zostało zmienione kodowanie na wersję czterodrzwiową. Wszystkie drzwi się ryglują i odryglowują prawidłowo. Ale jest mały problem. Gdy otworzę samochód, czy to pilotem, czy kluczykiem, a następnie otworzę bagażnik przyciskiem nad tablicą rejestracyjną, to auto się zamyka tak samo jak przy użyciu pilota lub zamka w drzwiach. We wpisie na Elektroda.pl (https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... 8#15484138) znalazłem:
kamil1555 pisze:Przestawienie z 3 na 5 drzwi nic nie zmienia, bo tego się nie zrobi VCDS tylko programem pod dosem trzeba zmienić wartości w eepromie modułu komfortu. Miałem taki przypadek ostatnio, bo wymieniałem moduł w borze, a był z golfa i dopiero po zmianie w eepromie było ok.
Stąd pytania:
1. Pod jakim adresem jest właściwa komórka w EEPROM, w której trzeba ustawić prawidłową wartość?
2. Jaka powinna być wartość tej komórki? Ewentualnie które bity należy zmienić?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: grg474 » śr mar 23, 2022 16:17



Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: Bednarus » śr mar 23, 2022 23:09

Pierwszy odnośnik jest ucięty. Drugi dotyczy modułu komfortu 1J0 799 959 AH. Ja mam sterownik centralnego zamka 1C0 962 258 N. Nie da się zapisać niczego w komórce 04295. Każda próba kończy się komunikatem "EEPROM write failed". Odczytałem zawartość tej komórki w obecnym i wadliwym sterowniku. W obydwu jest taka sama wartość czyli 174. W sterowniku 1C0 962 258 N informacja o o tym czy to hatchback czy kombi musi być w innej komórce.
Ostatnio zmieniony czw mar 24, 2022 00:25 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2022 00:22

do tych sterowników co wyżej to sam dotarłem ( do komórek) - natomiast z tym co ty masz nigdy nie miałem do czynienia. Musiałbyś wpiąć stary i odczytać po kolei i sobie zapisać a potem znaleźć różnicę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: Bednarus » czw mar 24, 2022 00:39

Już porównywałem zawartości eeprom wadliwego i obecnego sterownika. Niestety różnice są w wielu komórkach. Ale na podstawie strony http://www.cardiagnostics.be/-now/VAS%2 ... %20VDS.htm poszukam, w której komórce jest wartość 138, lub 72 i zmienię ja na 64. Może mi się poszczęści. W ostateczności wpisze do eeprom obecnego sterownika różniące się wartości z wadliwego.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2022 09:41

z tego co kojarzę to wartość może być użyta 3 krotnie tak jak w przypadku kodowania syreny, aktywacji alarmu itp.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Bora Varint - Nieprawidłowo działający centralny zamek po wymianie sterownika

Post autor: Bednarus » pt mar 25, 2022 14:26

Nie udało mi się zapisać niczego do eeprom. Ale wczoraj przepinałem stary i nowy sterownik w celu odczytu zawartości pamięci i poszukaniu różnic. W międzyczasie zablokował się w pozycji wciśniętej przycisk otwierania bagażnika. Uderzałem ręką, żeby wyskoczył. Po tym wszystkim, ku mojemu zdziwieniu, problem przestał występować. Muszę ściągnąć osłonę zamka w pokrywie i zobaczyć co tam siedzi w środku. Pewnie usterka wcześniej czy później się powtórzy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości