Błąd immobilizer

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Błąd immobilizer

Post autor: beRRo » ndz lut 13, 2022 17:54

Witam, dziś rano wystawiłem auto po 4 dniach stania w garażu (blaszak) na słońce postawić i teraz po odpaleniu mam wynik błędu:
17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-00 - -
Obrazek

Dodam że auto na szybach ma wodę, więc może to wilgoć. Ale nie wiem gdzie szukać przyczyny i jak go rozwiązać. Auto odpala normalnie, gaśnie po 2 sek. Żadna kontrola nie świeci przy odpaleniu. Pomocy bo brak jest jazdy...


Obrazek

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Błąd immobilizer

Post autor: mat06 » ndz lut 13, 2022 18:09

Spróbuj zakodować od nowa immo. Jeśli to nie pomoże, to albo coś padło w sterowniku silnika (może stoi w wodzie...), albo w liczniku.


Obrazek

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Błąd immobilizer

Post autor: beRRo » ndz lut 13, 2022 18:53

Dobrze tylko jak zakodować immo vagiem ponownie do ecu?

I dodatkowo gdzie znajduje się sterownik silnika w mk4 (98 rok) ALK 1.6 SR oraz jakiś czujnik tego immo?
Słyszałem też że jest gdzieś w stacyjce obwódka z kostkami i często szwankują styki...


Obrazek

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Błąd immobilizer

Post autor: mat06 » ndz lut 13, 2022 20:11

Wszystko znajdziesz na forum. Musisz mieć najpierw kod PIN do licznika, a żeby to zrobić musisz odczytać EEPROM. Potem standardowa procedura kodowania kluczyków.
Sterownik silnika jest pod podszybiem.
Co do stacyjki i pętli immo, to też jest jakiś typ do sprawdzenia, ale myślę że tak szybko by to nie padło. Miałbyś wcześniej jakieś oznaki, raz by działało, a raz nie.

Na początek jeszcze przed innymi akcjami sprawdź dokładnie wtyczki licznika, może coś się poluzowało. Wypnij i wepnij licznik. Jeśli masz drugi kluczyk, to spróbuj nim odpalić.

Jeszcze apropo tej pętli immo:
"Problem lezy w braku kontaktu miedzy petla indukcyjna przy stacyjce a immo (obojetnie czy jest on jako osobna puszka czy w zegarach).
Rozbierz plastiki pod kierownica i znajdz 2 kabelki ktore ida od takiego czarnego pierscienia wokol stacyjki i dalej piegna w strone licznikow.
Polaczone jest to taka micro kostka przy stacyjce, wypnij ja zastosuj jakis konkakt spray dodatkowo caly przewod (2 zyly) owin folia aluminiowa (zwykla kuchenna). Problemem jest slabe ekranowanie tego przewodu przez co impul od petli indukcyjnej ginie po drodzie do immo."


Obrazek

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Błąd immobilizer

Post autor: beRRo » ndz lut 13, 2022 20:29

Co do stacyjki i pętli immo, to też jest jakiś typ do sprawdzenia, ale myślę że tak szybko by to nie padło. Miałbyś wcześniej jakieś oznaki, raz by działało, a raz nie.
Właśnie wcześniej miałem czasami problem z odpaleniem auta i musiałem wyciągnąć kluczyk i ponownie uruchomić (wtedy migała mi na stacyjce ikonka żółta auta). Ale po 2-3 próbach odpalił i jechał...
Na początek jeszcze przed innymi akcjami sprawdź dokładnie wtyczki licznika, może coś się poluzowało. Wypnij i wepnij licznik. Jeśli masz drugi kluczyk, to spróbuj nim odpalić.
Może licznik szwankować? Skoro rano jeszcze wyjechał mi z garażu? Nie wiem sprawdzę jutro... też rozbiorę te plastiki i zobaczę kostki oraz okablowanie. Czy to skomplikowana sprawa żeby tam się dostać? oraz tego całego modułu immo?


Obrazek

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Błąd immobilizer

Post autor: beRRo » wt lut 15, 2022 12:28

Obrazek

Przy stacyjce nic dziwnego nie zauważyłem, ciężko rozebrać było to więc zostawiłem żeby nie rozdupczyć stacyjki. Okablowanie też okey. W liczniku piny oraz okablowanie i wpięcia okey. Więc wyłączyłem sobie IMMO w ECU. Być może to w liczniku immo padło, bądź ta cewka w stacyjce lub moduł immo... To tyle temat do zamknięcia :kufel:


Obrazek

Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Błąd immobilizer

Post autor: GrzechuPL » czw lut 24, 2022 12:20

Mogłeś zaprogramować immo ponownie.
Do wyciągnięcia PINu z licznika użyj "Vag K Can Commander 1.4" da się nim bez problemu zaprogramować immo jak będziesz miał PIN a jak to zrobić szukaj na google tematów i filmików na temat tego programu jest masa :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości