Golf 4 - zamoknięty zamek klapy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radekone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 26, 2022 17:34
Auto: Mk4 GTI
Silnik: 1.8T

Golf 4 - zamoknięty zamek klapy

Post autor: radekone » śr sty 26, 2022 17:47

Witam serdecznie.
Zarejestrowałem się tutaj, bo nie wiem jak ogarnąć problem w Mk4 GTI mojej żony.

Z tydzień temu myłem auto myjką ciśnieniową, nie bawem zauważyłem, że okolice obudowy wokół zamka tylnej klapy są wilgotne, a wykładziny pod osłoną trochę mokre, tak jakby woda dostała się od strony wycieraczki. Elementy elektryki wyglądają na suche. Ale po tygodniu nagle zaczęły się problemy z sygnalizacją otwarcia klapy, kontrolka wraz sygnalizacją dźwiękową włącza się i wyłącza (na zapłonie jest okej, dopiero podczas jazdy dzieją się cyrki). Zamek centralny działa normalnie.
Podejrzewam, że problem jest w zamku/mikrostyku albo w instalacji, liczę, że osuszając lub wymieniając go sprawe się załatwi.

Ale czy można w jakiś sposób wyłączyć ten szatański dzwięk sygnalizacji otwartej klapy?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Golf 4 - zamoknięty zamek klapy

Post autor: grg474 » śr sty 26, 2022 18:29

najczęściej mokro jest bo cieknie poprzez silniczek lub wężyk od spryskiwacza tylnej klapy. Wypnij wtyczkę z zamka (element który zatrzaskuje klapę a nie z siłownika czy klamki), jeśli to pomoże to wina mikrostyku zamka, jeśli nie - wina wiązki w peszlu pomiędzy klapą a nadwoziem. Wyłączyć też można wypinając pin z licznika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

radekone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 26, 2022 17:34
Auto: Mk4 GTI
Silnik: 1.8T

Re: Golf 4 - zamoknięty zamek klapy

Post autor: radekone » śr sty 26, 2022 18:36

Dziękuję.
Z zamka czyli z tej części, która mechanicznie blokuje klapę, tak jak w linku poniżej? I jeżeli pomoże, to powinna wystarczyć wymiana tej właśnie części?

https://www.autodoc.co.uk/ridex/14539868



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Golf 4 - zamoknięty zamek klapy

Post autor: grg474 » śr sty 26, 2022 23:00

tak


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

radekone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 26, 2022 17:34
Auto: Mk4 GTI
Silnik: 1.8T

Re: Golf 4 - zamoknięty zamek klapy

Post autor: radekone » czw sty 27, 2022 00:17

Udało się, dzięki! Bo dodatkowo jeszcze włączał się alarm.
Odłączyłem czujnik od zamka i przestało wkurzać. Może latem jak wszystko się trochę przesuszy to spróbuję podłączyć z powrotem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości