Przewód idący do cewki rozrusznika..

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Przewód idący do cewki rozrusznika..

Post autor: Hubi14 » ndz wrz 05, 2021 15:52

Witam. Czy ten pojedyńczy przewód 2.5mm^2 co idzie do cewki rozrusznika to wędruje sobie bezpośrednio ze stacyjki czy są po drodze jeszcze jakieś przekaźniki od niego? Na schemacie który mam widać, że wchodzi do 10 pinowej wtyczki, ale nie występują żadne przekaźniki ani nic. A pytam, bo najprawdopodobniej mi się gdzieś głębiej upalił i będę go wymieniał, bo mam problem, że mi auto nie chce odpalić. Niby jest na nim napięcie aku przy próbie rozruchu, ale jak go tylko podepnę pod cewkę, to zaraz napięcie tam zanika :P a na krótko pali normalnie więc awaria rozrusznika wykluczona.
Zapomniałem dopisać Golf IV 1.9 TDI ASZ skrzynia manualna rocznik 2003



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Przewód idący do cewki rozrusznika..

Post autor: wesol » ndz wrz 05, 2021 19:38

powinno byc bez przekaznikow tylko do stacyjki. nowsze auta mają juz przekaznik. i sterowanie z bcm ake to nawet nie golf 5 tylko jeszcze nowsze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Przewód idący do cewki rozrusznika..

Post autor: vwarek » ndz wrz 05, 2021 20:07

Kostkę stacyjki sprawdzałeś? Jak nie, to odepnij od niej wtyczkę i podaj pewne +12V na zacisk 50, przewód czerwono-czarny o ile dobrze pamiętam.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Przewód idący do cewki rozrusznika..

Post autor: Hubi14 » pn wrz 06, 2021 20:47

będę to wszystko ogarniał przy sobocie ale się po prostu szykuje na wymianę tego przewodu bo tnąc go widzę jak wygląda(jest cały upalony, miedź jest brązowa), on idzie bezpośrednio ze stacyjki czy ma gdzieś na podszybiu jakąś wtyczkę?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Przewód idący do cewki rozrusznika..

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 07, 2021 17:43

Puszka na podszybiu.
Skoro przewodów nie wygląda najlepiej to znaczy że coś robi zwarcie i płynie nim zbyt duży prąd powodując przegrzanie. Albo gdzieś słaby styk jest albo coś w cewce rozrusznika zwiera.....ciekawe czy styki w kostce stacyjki nie są nadtopione.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Przewód idący do cewki rozrusznika..

Post autor: Hubi14 » wt wrz 07, 2021 20:49

będę to wszystko sprawdzał, kostkę stacyjki kiedyś tam patrzyłem to nie było śladu nadpalenia, w moim przypadku wina leży w sposobie naprawy przez poprzedniego właściciela, przewód był po prostu wpięty zwykłą wsuwką i działały na niego warunki atmosferyczne. Dobra, temat można zamknąć, bo już wiem gdzie co i jak szukać, dzięki za pomoc :)



Zablokowany

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości