Centralka z pilota nie działa, ale komunikacja jest

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Buck3thead
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 21, 2021 10:57

Centralka z pilota nie działa, ale komunikacja jest

Post autor: Buck3thead » pn cze 21, 2021 11:25

Cześć,
przed rozebraniem drzwi i szukaniem jakiegoś zwarcia, opiszę problem, bo może nie jest to konieczne:

1. Z kluczyka centralka działa od strony kierowcy zamykanie i otwieranie. Nie zamyka/otwiera jedynie bagażnika.
2. Do kompletu kluczy dostałem pilot z czterema przyciskami z informacją, że nie działa. Jednak komunikacja jakaś jest, bo:
-po kliknięciu dzwonka na pilocie słychać dość cichy alarm,
-przy klikaniu kłódek słychać piknięcie syrenki i mignięcie prawych kierunkowskazów
-słychać również jakiś cichy mechaniczny dźwięk (przekaźnik), ale nie mogę go zlokalizować.
Natomiast nie otwiera ani nie zamyka z żadnej strony.
Baterię (27A, 12V) zmieniłem na nówki. Próbowałem również metody z dwoma kluczykami (odpalenie, zamknięcie drugim kluczem i trzykrotne klikanie zamykania, także otwierania), ale oczywiście nic to nie dało.

Czy niedziałająca klapa z bagażnika może dawać taki objaw? Raczej nie, skoro z klucza działa. Dziwne wydaje się mignięcie tylko jednej strony. Jeśli nikt nie uraczy jakąś wskazówką, to zdemontuję co trzeba. Chociaż chciałbym tego uniknąć, bo potem ciężko ten materiał koło uchwytu ładnie ułożyć, naciągnąć.
Zauważyłem też, że ten bolec rygla po prawej stronie jest dużo niżej niż po stronie kierowcy, nie wiem czy to normalne.
Pozdrawiam!

PS
Wersja z elektrycznymi szybami, jeśli to ma znaczenie.



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Centralka z pilota nie działa, ale komunikacja jest

Post autor: GrzechuPL » ndz lip 18, 2021 16:30

Pytanie czy to wersja kombi czy standardowa? Tzn czy ma elektroniczny zamek czy zwykły.
Problem z pilotem to dość dziwna sprawa możliwe że moduł komfortu ma problem wskazuje na to fakt że tylko jedna strona kierunków mruga a druga nie. Lecz napisałeś że dostałeś pilota pytanie czy to pilot z kluczykiem czy osobny pilot bez niczego. Jeśli to drugie to znaczy że jest dodatkowy centralny i pewnie jest źle podłączony lub się zepsuł. Czyli coś takiego https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-s ... 9849165024



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości