Światła drogowe włączają się z opóźnieniem + zacinają się kierunkowskazy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamis1516
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 17, 2011 21:02

Światła drogowe włączają się z opóźnieniem + zacinają się kierunkowskazy

Post autor: kamis1516 » sob lis 14, 2020 15:04

Dzień dobry,

mam nietypowy problem, na który nie potrafię znaleźć rozwiązania. GOLF IV 1.9 TDI 90km, 1997 rok.

W ostatnim czasie światła drogowe włączają mi się dopiero jakiś czas po ich włączeniu wajchą. Początkowo było to 4-6 sec. Teraz już nawet 30 sec. albo i 1 minuta. Wygląda to tak, że włączam drogowe, nic się nie dzieje i jadę dalej. Po ok 1 minucie nagle się włączają (wraz z kontrolką). Sytuacja z każdym dniem się pogarsza.

Do tego doszła kwestia kierunkowskazów - zaczęły się po prostu "zawieszać". Po włączeniu kierunku miga on jakiś czas, po czym się zacina i pali się cały czas, aż do wyłączenia.

Czy ktoś miał podobny problem? Gdzie szukać przyczyny?

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Światła drogowe włączają się z opóźnieniem + zacinają się kierunkowskazy

Post autor: grg474 » sob lis 14, 2020 19:42

w manetce


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

Re: Światła drogowe włączają się z opóźnieniem + zacinają się kierunkowskazy

Post autor: ArdKeeN » śr gru 09, 2020 15:52

kamis1516 pisze:
sob lis 14, 2020 15:04
Dzień dobry,

mam nietypowy problem, na który nie potrafię znaleźć rozwiązania. GOLF IV 1.9 TDI 90km, 1997 rok.

W ostatnim czasie światła drogowe włączają mi się dopiero jakiś czas po ich włączeniu wajchą. Początkowo było to 4-6 sec. Teraz już nawet 30 sec. albo i 1 minuta. Wygląda to tak, że włączam drogowe, nic się nie dzieje i jadę dalej. Po ok 1 minucie nagle się włączają (wraz z kontrolką). Sytuacja z każdym dniem się pogarsza.

Do tego doszła kwestia kierunkowskazów - zaczęły się po prostu "zawieszać". Po włączeniu kierunku miga on jakiś czas, po czym się zacina i pali się cały czas, aż do wyłączenia.

Czy ktoś miał podobny problem? Gdzie szukać przyczyny?

Z góry dzięki za pomoc.
Miałem tak kiedyś, problemem może być nie tylko manetka od zmiany świateł drogowych i mijania, ale również od włącznika świateł. Po oczyszczeniu obu elementów wszystko działa, aż miło. Polecam przeczyścić styki w obu elementach i mieć spokój na lata.



Awatar użytkownika
wojooo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 13:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Auto: Golf 4 1.6
Silnik: AKL

Re: Światła drogowe włączają się z opóźnieniem + zacinają się kierunkowskazy

Post autor: wojooo » śr gru 09, 2020 17:43

Rozbierz, przeczyść styki. Jak nie pomoże to zostaje wymiana manetek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości