Halogeny Przód

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FreeStylePL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 09, 2019 15:47

Halogeny Przód

Post autor: FreeStylePL » czw paź 15, 2020 17:45

Witam!

Mój mk4 nie posiada lamp przeciwmgłowych z przodu, jednak we wtyczkach mam zajęte wszystkie miejsca(10 pin) czyli teoretycznie część wiązki jest. Chciałbym się dowiedzieć gdzie są schowane kable od halogenów, żeby je podłączyć?



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Halogeny Przód

Post autor: Tygrysq » czw paź 15, 2020 17:58

Przewody znajdziesz w kabinie za skrzynką przekaźników po zdjęciu osłon pod kierownicą. Szukaj blisko przelotki w ścianie grodziowej. Kolorów nie pamiętam ale jak je zobaczysz to pociągnij to wyjdą z wiązki 🙂



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Halogeny Przód

Post autor: myszazro » czw paź 15, 2020 18:12

W toledo 1M A to ta sama konstrukcja chyba,przewód leci aż do prawego reflektora żółto siwy jak dobrze pamiętam,tylko najlepiej zrobić na przekaźniku



FreeStylePL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 09, 2019 15:47

Re: Halogeny Przód

Post autor: FreeStylePL » pt paź 16, 2020 21:07

Dziś, w wolnej chwili zajrzałem, aby odnaleźć te przewody, ku mojemu zdziwieniu, nie wchodzą przez ścianę grodziową do środka, jedyne kable o tym kolorze, są wpięte do bezpiecznikow, ale mają o wiele mniejszy przekrój od tych co wychodzą od lamp(po podaniu na nie napięcia zapala mi się podświetlenie deski itp.) . W jakim miejscu mogę ich jeszcze szukać? Wydaje mi się, że mogą się kończyć przed wejściem do kabiny, ale szkoda trochę otwierać osłon pod maską. Czy może się mylę?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Halogeny Przód

Post autor: myszazro » sob paź 17, 2020 09:43

Zobacz pin 3 w prawej lampie jakie ma kolory



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Re: Halogeny Przód

Post autor: jarazm » sob paź 17, 2020 19:01

Jeżeli tak jak piszesz masz wszystkie miejsca zajęte we wtyczce do lampy to musisz mieć część wiązki. Ja dokładałem halogeny w moim i miałem wtyczkę zajętą. Swoje przewody znalazłem zwinięte w parcianej klejącej taśmie z całą resztą przewodów. Szukaj w tej grubej wiązce za przekaznikami. Ewentualnie odwiń trochę tej klejącej taśmy. Dodam jeszcze , że musiałem je wyszarpnąć bo siedziały tam od wyjazdu z fabryki.



FreeStylePL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 09, 2019 15:47

Re: Halogeny Przód

Post autor: FreeStylePL » sob paź 17, 2020 21:51

myszazro pisze:
sob paź 17, 2020 09:43
Zobacz pin 3 w prawej lampie jakie ma kolory
W prawej lampie pin 3 ma kolor ciemnobrazowy, natomiast ten sam pin w lewej ma jasnobrązowy.
jarazm pisze:
sob paź 17, 2020 19:01
Jeżeli tak jak piszesz masz wszystkie miejsca zajęte we wtyczce do lampy to musisz mieć część wiązki. Ja dokładałem halogeny w moim i miałem wtyczkę zajętą. Swoje przewody znalazłem zwinięte w parcianej klejącej taśmie z całą resztą przewodów. Szukaj w tej grubej wiązce za przekaznikami. Ewentualnie odwiń trochę tej klejącej taśmy. Dodam jeszcze , że musiałem je wyszarpnąć bo siedziały tam od wyjazdu z fabryki.
Jakie kolory miały przewody u Ciebie? Ja u siebie zdjąłem tą taśmę, ale nie widziałem tych przewodów, być może złych szukałem i przeoczyłem.


Rozebralem lampe tą z halogenem, przewód zasilający żarówkę, wchodzi do wtyczki, do pinu o numerze 2, u mnie ten przewód ma kolor żólto-szary. Przeanalizowałem schemat, i taki kolor powinien dojść do środka, tylko chyba pojedynczy, gdzieś jest zmostkowany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości