kabel do włącznika światła cofania Golf IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

kabel do włącznika światła cofania Golf IV

Post autor: Klet » pt wrz 18, 2020 16:42

Witam. Jestem tu nowy, bo właśnie kupiłem Golfa i mam kilka drobnych rzeczy do naprawienia. Oto jedna z nich.
Po przeszukaniu forum pod kątem identyfikacji kabla, który powinien być podłączony do włącznika świateł cofania stwierdzam, że mój problem jest nieco głębszy. Mianowicie kabla brak. Nic tam nie dynda, nie ma ani luźnej wtyczki, ani żadnego urwanego przewodu, ani od góry, ani od spodu, po prostu nic! Widocznie ktoś coś gmerał, urwał, uciął i nie ma śladu. W czujniku (typu puszka plastikowa przykręcona na dwie śruby z góry do wybieraka) jest okrągłe wejście bagnetowe, w które powinno być wpięte gniazdo dwużyłowej wtyczki kabla, a którego również brak.
Pytanie brzmi: skąd te przewody powinny być poprowadzone, bo będę musiał gdzieś się wkopywać w instalację, żeby to odtworzyć. Muszę znaleźć odpowiednią wiązkę i poszukać jakichś poucinanych kabli, albo świeżych zaklejeń taśmą izolacyjną i ciąć, ale nie chciałbym działać na oślep. Nie wiem, czy da się zrobić jakieś sensowne zdjęcie ukazujące skąd ten kabelek wychodzi bez kłopotliwego demontażu (akumulator, filtr, osłona silnika), ale może da się to jakimś opisem chociaż wytłumaczyć.
Z góry dziękuję za pomoc.
A jeżeli znacie jakiegoś kumatego elektro-mechanika, który zna ten temat i przyjmuje w Warszawie, to bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości