Światła dzienne oringi w mk4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

NightGofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 17, 2020 19:21

Światła dzienne oringi w mk4

Post autor: NightGofer » pn sie 17, 2020 19:30

Cześć wszystkim, na samym początku zaznacze, ze jestem tutaj nowy. Kupilem jakos niedawno golfa 4 na pierwszy swoj samochod i ostatnio przeglądając opcje co mozna by bylo dodac do niego natrafiłem na oringi do jazdy dziennej (https://allegro.pl/oferta/2w1-swiatla-d ... 9574330130) na alie sa za pol tej ceny, wiec link tylko przykład. Mam pytanie czy w Polsce taka modyfikacja jest legalna, czy nie bede miec zadnych problemów przy niemilym spotkaniu? Probowalem czegos znalezc, ale zdania sa podzielone.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Światła dzienne oringi w mk4

Post autor: Hubi14 » pn sie 17, 2020 20:01

jak będziesz je miał w opcji "żółtej" to sam się będziesz prosił o kłopoty, białe to może i by przeszły, tylko czort wie jak to świeci żeby się nie okazało, że za dnia nie będzie tego widać, jest jeszcze kwestia montażu, w Golfie IV nie każdą lampę da się rozkleić.. np jak masz Valeo to one są nie rozklejalne, bo o tym, że to *#cenzura#* będzie wyglądać nie wspominam, bo to kwestia gustu a o tym nie dyskutujemy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Światła dzienne oringi w mk4

Post autor: wesol » pn sie 17, 2020 20:27

Nielegalne. Nie wolno samemu zmieniać w lampach bo wtedy musiał by jakiś instytut zrobić homologację. Oświetlenie zewnętrzne musi być homologowane.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: Światła dzienne oringi w mk4

Post autor: michaf1994 » wt sie 18, 2020 11:40

Weź nie rób siary. Kup normalne, homologowane prostokątne ledy Philipsa np (Daylight 4 lub 9), wsadź to w kratki boczne i jeździj jak człowiek, a nie jak pseudo sebix, który przesiadł się z wieśbemki na wieśgolfa. Nie będzie problemu z policjantami, przeglądami, ubezpieczalniami i przynajmniej jakoś cywilizowanie będzie to auto wyglądać.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Światła dzienne oringi w mk4

Post autor: mat06 » wt sie 18, 2020 12:56

Te paski LEDowe w kratkach zderzaka też pasują jak świni siodło. Według mnie to w ogóle nie wygląda i zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Jeśli już tak bardzo uparłeś się na światła do jazdy dziennej, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest montaż akcesoryjnych świateł Hella. Wszystko legalnie i wygląda w miarę OK zachowując wygląd OEM. Tylko tutaj szykuj się na wysoką cenę i trudną dostępność.

Obrazek
Obrazek

Można też pokombinować i zamontować moduł, który obniża jasność świateł drogowych i wtedy służą one jako dzienne. Jest to rozwiązanie stosowane fabrycznie w niektórych samochodach, jednak w Golfie niestety nie jest to do końca legalne, bo producent tego nie przewidział.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości