Problem z centralnego/przekaźnika oświetlenia/modułu komfortu - ciągłe załączanie przekaźnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

scyzoryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 24, 2017 16:49

Problem z centralnego/przekaźnika oświetlenia/modułu komfortu - ciągłe załączanie przekaźnika

Post autor: scyzoryk » wt mar 24, 2020 16:56

Dzień dobry.

Zwracam sie do was o pomoc ponieważ dzisiaj wystąpił w mojej Borze ciekawy problem.

Mniej więcej wygląda to tak:

Po zdemontowaniu lewej części tapicerki w bagażniku usłyszałem dziwny dźwięk przekaźnika, słychać go spod kierownicy, jakby się załączał sie z częstotliwością 3-5 razy na sekundę. Nie zauważyłem żebym coś uszkodził przy wyjmowaniu tapicerki.

Następnie zabrałem się za rozebranie klapy bagażnika bo ta po wystąpieniu tego problemu nie chciała się otwierać/zamykać, otwierała się dopiero po 6-7 szybkich pociągnięciach za klamkę lub po przytrzymaniu kluczykiem w pozycji otwartej i pociągnięciu za klamkę. Tam wszystko wygląda dobrze, czujnik otwarcia klapy działa, ale zauważyłem że przy próbie otworzenia blokuje się w pozycji otwartej i zaczyna się grzać. (spięcie?)

To jeszcze nic. Dźwięk przekaźnika słychać przy otwarciu dowolnych drzwi. Ponad to dioda sygnalizująca zaryglowanie miga z tą samą częstotliwością co przekaźnik, DODATKOWO brzęczyk (ten którzy brzęczy przy otwartych drzwiach i zapalonych światłach) również nadaje morsem (przerywa tak samo jak przekaźnik), oświetlenie wnętrza nie działa - mikrostyki w porządku.

Dodam jeszcze że w poniedziałek (wczoraj) akumulator(roczny) mi padł przez noc z niewiadomych przyczyn, podejrzewam że problem był już dawno.

Nie wiem za co się zabrać gdzie włożyć ręce czego szukać. Idę sprawdzić co to za przekaźnik robi ten hałas a was proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Pozdrawiam.



scyzoryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 24, 2017 16:49

Re: Problem z centralnego/przekaźnika oświetlenia/modułu komfortu - ciągłe załączanie przekaźnika

Post autor: scyzoryk » wt mar 24, 2020 19:15

Usterka naprawiona.

Okazało się że to wina przepalonego bezpiecznika.
Obrazek

Ale swoją drogą... czy Bora powinna odgrywać takie cyrki po przepaleniu bezpiecznika oświetlenia wnętrza? Może powinienem szukać dalej problemu? Może to dodatkowy moduł pilota coś krzaczy?

PS: Mam jeszcze pytanie dot. oświetlenia bagażnika. Wiecie może dlaczego jest tam zamontowana dioda prostownicza?

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości