Wycieraczki z czujnikiem, przeróbka na bez czujnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ZawaDi97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 15:45

Wycieraczki z czujnikiem, przeróbka na bez czujnika

Post autor: ZawaDi97 » wt sty 14, 2020 20:04

Witam serdecznie, mam problem z moimi wycieraczkami, mianowicie posiadam czujnik deszczu którego chce się pozbyć gdyż działa to niezbyt na nie oryginalnej szybie, zakupiłem przekaźnik 377, oczywiście topran bo innego nie ma, po jego zamocowaniu wycieraczki działają cały czas bez względu na położenie manetki, oprócz biegu szybkiego(działają tak szybko jak powinny) , zakupiłem więc drugi z innego sklepu, objaw ten sam, model tego stycznika to topran 113 602, jest 16 pinowy, wycieraczki przestają szaleć gdy włączę na chwilę tylną wycieraczke wtedy wszystko działa tak jak powinno i czasowy i każdy inny bieg.. Czy przekaźnik jest uszkodzony od nowości czy też ma jakiś błąd fabryczny? Nie mam już do tego głowy co jest nie tak...



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: Wycieraczki z czujnikiem, przeróbka na bez czujnika

Post autor: michaf1994 » sob sty 18, 2020 23:18

No bez jaj. Ogarnij. To nie kwestia szyby, a żelu między nią i czujnikiem lub czujnika. Sam założyłem czujnik przy okazji wymiany szyby i wszystko działa jak należy - żel nowy za każdym razem powinien być. Koszt w okolicznym warsztacie zajmującym się szybami to około 40zł za żel.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości