Problem z licznikiem oraz bezpiecznikiem nr7

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

WiatrZgor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 07, 2020 23:11

Problem z licznikiem oraz bezpiecznikiem nr7

Post autor: WiatrZgor » wt sty 07, 2020 23:20

Witam wszystkich,

Mam problem :rozpacz: Prędkościomierz przestał działać, nie nalicza dużych i małych kilometrów, wskazówka paliwa na zakrętach wariuje, brak światła wstecznego. Myślałem, że to wina bezpiecznika nr 7 i jego wymiana pomoże. Niestety nie...za każdym razem jak wymienię bezpiecznik, tylko jak przekręcę stacyjkę, pali się na nowo.

1) Czy to problem z czujnikiem prędkości czy może kable się poprzecierały?
2) Gdzie mniej więcej znajduje się ten czujnik, wiem, że na skrzyni biegów, ale tak mniej więcej gdzie zaglądając od góry go znajdę?

Pacjent to Golfik 4 z 1998 roku, silnik 1.6 sr

Za każdą wskazówkę będę wdzięczny :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Problem z licznikiem oraz bezpiecznikiem nr7

Post autor: Qto » śr sty 08, 2020 15:23

w ogóle nie musi być to problem czujnika prędkości ani jego okablowania...równie dobrze może być problem na obwodzie świateł cofania. Na pewno masz zwarcie i trzeba je znaleźć. Ja na początek odłączyłbym lampy tylne i zobaczył co się dzieje.



WiatrZgor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 07, 2020 23:11

Re: Problem z licznikiem oraz bezpiecznikiem nr7

Post autor: WiatrZgor » śr sty 08, 2020 15:28

Qto pisze:
śr sty 08, 2020 15:23
w ogóle nie musi być to problem czujnika prędkości ani jego okablowania...równie dobrze może być problem na obwodzie świateł cofania. Na pewno masz zwarcie i trzeba je znaleźć. Ja na początek odłączyłbym lampy tylne i zobaczył co się dzieje.
Dziękuję za podpowiedź!
Czyli sprawdzanie wszystkich kabelków :)

Tak się jeszcze zastanawiam, bo licznik padł jak hamowałem i zmieniałem bieg....może to głupie co napisałem ale czy może to mieć jakiś związek z tą usterką?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości