Centralny zamek

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » ndz gru 29, 2019 14:29

Witam mam golfa 4 2.0 99r i chcialem odlaczyc centralny zamek z modulu konfortu bo chcialem sobie wsadzic inną centralke. Czy da sie to jakos wypiąc albo obciac jakies kable?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Centralny zamek

Post autor: marcin7x5 » ndz gru 29, 2019 17:06

Wszystko się da. W moduł masz wpięte kostki z przewodami.



przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » ndz gru 29, 2019 17:14

Jest trzy kostki chyba i ktora trzeba odpiąć?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Centralny zamek

Post autor: wesol » ndz gru 29, 2019 19:55

Nic to nie da. Masz zepsute zamki a nie centralkę. Podepniesz druga centralkę a problem zostanie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Centralny zamek

Post autor: Qto » ndz gru 29, 2019 22:57

dwie większe są odpowiedzialne za centralny...trzecia mniejsza za alarm i obsługę pilota. Tylko, że jak odłączysz te dwie wtyczki, to nie tylko centralny przestanie działać ale też szyber jak jest...oświetlenie wnętrza



przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » ndz gru 29, 2019 23:50

Aha a jak bym znalazł przewody te co daja sygnal na zamki i przeciął przewody to tez wszystko przestanie dzialac? Czy aby centralny? Bo mi ani pilot nie dziala no w sumie nic mi nie dziala i vcdsem nie mozna zakodowac bo jakis blad wywala i chcialem normalny wstawic bo wczesniej co miesiac musialem kodowac kluczyk bo sam sie rozkodowywal i chce to odlaczyc a normalny wstawic. Te zamki to sobie tez przejrze ale wlasnie chcialem ten normalny wstawic



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Centralny zamek

Post autor: wesol » ndz gru 29, 2019 23:59

Zrób jak w oryginale jest tylko to napraw i tyle.npo co sobie utridnuasz sprawę. Programować pilotów nie trzeba. Masz inny problem i nie dasz sobie powiedzieć. Tu jest troszkę inaczej i wstawienie uniwersalnego centralnego opiera się zazwyczaj na wpięciu tej uniwersalnej centralki do tej oryginalnej VW. Dwa kable tylko odpowiednie wlutowujesz i centralny masz z pilotów z tej centralki uniwersalnej. Co innego jakbyś auto miał bez centralnego zamka ale chyba MK4 to nie występował. Różnice były w sterowaniu centralnym zależnie od tego czy masz szyby elektryczne czy na korbkę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » pn gru 30, 2019 02:29

Dobra moze i masz racje tylko wytlumacz mi czego mi sie drzwi wszystkie zamykaja jak ruszam z jedynki. Jak jade przez miasto i stoje w korkach to za kazdym razem aby rusze z jedynki i centralny zamyka mi drzwi. Czego tak sie dzieje gdzie mam szukac tej wady



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Centralny zamek

Post autor: wesol » pn gru 30, 2019 08:51

Pisałem ci już w temacie drugim co założyłeś że problem masz w zamkach lub kablotece (częściej w zamkach). Masz ustawione vagiem żeby zamykało drzwi po przekroczeniu 15 km/h. Ponieważ masz jakiś zamek sknocony to daje mylny sygnał do centralki. Po przekroczeniu 15 km/h zamyka drzwi. zwolnisz i potem znowu przekraczasz 15 km/h to znowu zamyka drzwi. Gdyby zamki były dobre to by nie ponawiał próby. to temat wiele razy wałkowany i przerabiany nie tylko w golfie. Robiłem takie zamki już dawno temu w octavi i touranie choć tu są nieco inne.
Za dawnych czasów jak się montowalo centralny zamek to się siłowniki dokładało i centralkę. Tu tego nie zrobisz bo zamek jest całkiem inny i zamknięcie auta to nie schowanie tego cycka co wystaje z tapicerki. Dołożysz sama centralkę do auta to i tak jak nie naprawisz zamków to będą cyrki. To zamykanie po przekroczeniu 15 km/h to możesz w kodowaniu wyłączyć bo jakiś baran to włączył i ci tak to pyka jak przyspieszasz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » pn gru 30, 2019 09:01

Da sie jakos te zamki naprawic czy trzeba nowy kupic? W sumie jakis tam blad wyskakuje ze cos z zamkami



przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » pn gru 30, 2019 09:06

A to ze jak np zamykam z kluczyka od strony kierowcy i aby jedne drzwi kieroqcy mi sie zamykaja a reszta nie to jest normalne? Bo w innych samochodach jak mialem centralny to jak zamknalem z kluczyka to wszytkie zamki sie zamykaly a ww golfie tak nie mam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Centralny zamek

Post autor: Qto » pn gru 30, 2019 09:46

Nie jest normalne...zamek drzwi kierowcy na pewno nie działa poprawnie a inne nie wiadomo. Zamek można naprawić.
Były mk4 bez centralnego zamka.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Centralny zamek

Post autor: wesol » pn gru 30, 2019 11:05

Problem z zamkami jak już pisałem. Do rozebrania, wyczyszczenia. Silniczki a właściwie komutatory na wszelki wypadek oraz co prawdopodobnie jest przyczyną to zimne luty na tej płytce tekstolitowej. Wszystkie luty poprawić lutownicą i będzie śmigać. Robiło tu to kilkaset ludzi a nie wiem czemu bronisz się przed tym.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

przemek.stec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 26, 2019 17:20

Re: Centralny zamek

Post autor: przemek.stec » pn gru 30, 2019 13:09

Ok ktoregos dnia rozbiore dwa zamki i zrobie tak jak mowisz i zobaczymy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości